Drużyna Jong Ajax tydzień temu wygrywając 3:0 z Dordrechtem zakończyła swoją serię trzech meczów bez zdobycia punktów. Dzisiaj młodzi zawodnicy Ajaksu pokazali, że kryzys minął i znów powrócili do dobrej dyspozycji. Tym razem podopieczni Michaela Reizigera pokonali na wyjeździe zespół MVV Maastricht aż 4:0. Po dwie bramki zdobyli Sierhuis i Flemming.

Na początku pierwszej połowy nie można było wskazać lepszego zespołu. Gra toczyła się głównie w środku pola, a zespoły nie tworzyły sobie sytuacji strzeleckich. Jednak w 16 minucie bardzo dobre krzyżowe podanie Nunnelyiego wykorzystał Sierhuis. W pierwszej połowie była to jedyna bramka, a gra była przez większość czasu bardzo wyrównana.

Druga połowa to świetna gra rezerw Ajaksu. Zawodnicy z Amsterdamu mieli całkowitą kontrolę nad spotkaniem i udokumentowali ją w 60 minucie. Znowu rywali zaskoczył świetnie się ostatnio spisujący duet Nunnely – Sierhuis. Tym razem po dograniu skrzydłowego Sierhuis strzelił bramkę głową. 15 minut później dobrą akcję przeprowadzili gospodarze, jednak nie udało się im strzelić bramki. Ajax szybko wyszedł z kontrą i strzelił bramkę na 3:0. Strzelił ją Zian Flemming i tym samym przesądził o losach tego spotkania. Po tej bramce gra się uspokoiła. Gospodarze stracili wiarę, a Ajax spokojnie chciał dowieźć wynik do końca. „Kropkę nad i” w 88 minucie postawił Flemming ponownie wpisując się na listę strzelców. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Jong Ajax po 16 kolejkach posiada 32 punkty i zajmuję pozycję wicelidera ze stratą 4 punktów do lidera z Nijmegen. 11 grudnia Joden zagrają mecz na własnym boisku z drużyną Den Bosch, która aktualnie zajmuje 4 lokatę z 28 punktami na koncie.

MVV 0:4 Jong Ajax
0:1 Sierhuis 16’
0:2 Sierhuis 60’
0:3 Flemming 75’
0:4 Flemming 88’

Składy:

MVV: Verrips; Mmaee, Martina (Golpek 19′), Pereira, Loshaj; Schroijen, Nys, Ciranni; Thuys, Kostons, Okita.
Jong Ajax: Alblas; Bakboord, Doekhi, Bergsma, Bakker; Matusiwa (Bijleveld 80′), De Wit, Mazraoui; Nunnely (Lang 68′), Sierhuis, Flemming.