Wypowiedzi wygranym meczu Ajaxu z Vitesse. Zapraszamy.

Strzelec bramki Edson Alvarez: “To było dobre zagranie taktyczne trenera. Zdecydował, żeby przesunąć mnie na pozycje defensywnego pomocnika, dlatego, że traciliśmy zbyt wiele drugich piłek w pierwszej połowie. Dlatego trener mnie przesunął, żebyśmy bardziej kontrolowali grę.” Alavarez został zapytane jaką pozycję bardziej woli obrońcy, czy defensywnego pomocnika, zaśmiał się po tym pytaniu i powiedział, że lubi obydwie pozycje. My chyba wiemy, jaką woli bardziej.

Johnny Heitinga: “Pierwsza połowa była bardzo zła. Zagraliśmy za bardzo statycznie, nie mogliśmy znaleźć rozwiązania na ich grę. Graliśmy bardzo niechlujnie. Powiedziałem w przerwie zawodnikom, że jeżeli chcemy zdobyć mistrzostwo, to musimy dzisiaj wygrać. Wygraliśmy w meczu, ale musieliśmy się mocno namęczyć. Wiemy, że musimy grać lepiej. Wiem, że ciągle myślami byliśmy przy czwartkowej porażce z Unionem. Dlatego to dzisiejsze zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej i było dobre dla naszej mentalności.”

Dusan Tadic znowu świętował okrągłą liczbę, bo zaliczył w meczach Ajaxu 73 bramki i 77 asyst, czyli ma liczbę 150. “To niewiarygodny, że znowu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Musimy się poprawić w tym obszarze.” Tadic nie wiedział, że wykręcił liczbę 150 w Ajaxie: “Nie wiedziałem, ale wiem, że mam bardzo dobre liczby (śmiech). To wszystko miłe, ale zawsze to praca zespołowa. Jeżeli gramy dobrze jako zespół, to każdy może pokazać swoje umiejętności. Odnieśliśmy kilka brzydkich zwycięstw już w zeszłym sezonie, ale mimo brzydkiej gry wygrywamy. To tez budowanie mentalności. Niezależnie, czy gramy dobry, czy zły mecz, odnosimy zwycięstwa. Możemy oczywiście grać znacznie lepiej. To jest Ajax, musimy być lepsi.”

Zostaw komentarz