Walka o Hallera, Wijndal za 10 milionów?

Mike Verweij z De Telegraaf dostarczył nowych plotek transferowych związanych z Ajaksem.

Holenderski dziennikarz w podcaście Kick-Off przedstawił kilka nowych informacji dotyczących potencjalnych ruchów klubu z Amsterdamu.

W mediach niemieckich coraz częściej przewija się nazwisko Sebastiena Hallera. Napastnika chce u siebie zarówno Borussia Dortmund jak i Bayern Monachium. Prawdopodobna jest walka tych klubów o ściągnięcie gracza Ajaksu.

„Haller świetnie prezentował się w Eintrachcie, więc jest znaną postacią w Bundeslidze. Po odejściu Haalanda oraz informacjach o tym, że Lewandowski nie podpisze nowego kontraktu, wszystko wskazuje na to, że Dortmund i Bayern poważnie ruszą po Hallera. Ajax zapłacił za niego 22,5 miliona euro, teraz będzie chciał otrzymać znacznie więcej” – powiedział Verweij.

Niemieckie media wstępnie wspominały o kwocie 35 milionów euro, choć potencjalna rywalizacja dwóch klubów może tę kwotę nieco podwyższyć.

Kolejnym graczem, który budzi zainteresowanie wielu klubów jest Antony.

„Zainteresowanie Antonym jest zdumiewająco duże. Pod tym względem Ajax jest w bardzo komfortowej pozycji, jednak oni będą musieli podjąć dość trudną decyzję. Sprzedać Brazylijczyka teraz za 60 milionów czy zatrzymać go w klubie, poczekać do Mundialu, gdzie jego wartość ma szansę wzrosnąć a on sam może zostać mistrzem świata? Antony może kosztować naprawdę znacznie więcej, ale z drugiej strony Ajax pamięta sytuację Davida Neresa, który został sprzedany zdecydowanie za późno.”

Coraz bliżej przejścia do Bayernu Monachium jest Ryan Gravenberch.

„To idzie w kierunku transferu definitywnego. Bayern podwyższył swoją ofertę i teraz proponuje 18 milionów euro plus 5,5 miliona łatwych do zrealizowania bonusów, czyli w zasadzie Ajax mógłby liczyć na 23,5 miliona. Dodatkowo Amsterdamczycy mogą otrzymać 7,5% od kolejnego transferu.”

Bardzo interesującą informację przekazano także w temacie Owena Wijndala, który od dawna jest wysoko na liście Ajaksu.

„Jestem ciekawy, czy Ajax odważy się na taki ruch. Mają Blinda, ale przy odejściu Tagliafico i takiej okazji jeśli chodzi o Wijndala? Myślę, że powinni to zrobić. Wijndal ma klauzulę w swoim kontrakcie, można go wykupić za jedyne 10 milionów euro.”

„Asystenci Schreudera? Myślę, że to będzie dokładne analizowane i dyskutowane. Niekoniecznie trzeba będzie sprowadzać kogoś nowego, ponieważ w klubie ważne kontrakty mają Michael Reiziger i Winston Bogarde i oni mogą zostać w sztabie szkoleniowym.”

Share:

3 Responses to the post:

 • tomek0906
  at 22:02

  Jeżeli to prawda, że za wijndala trzeba dać 10 i on chcialby do nas przyjść, to nie wyobrażam sobie żebyśmy go nie kupili. Za marina daliśmy 12, za Magellana 9 😆

 • NicoT
  at 22:12

  „Jestem ciekawy, czy Ajax odważy się na taki ruch. Mają Blinda…” – no litości.

  Po za tym trochę mało za Hallera, liczyłem że koło 50 wyciągną.

 • ekselo1989
  at 22:54

  Poważnie Wijndal ma taką niską klauzulę? Co do Hallera, to już jeden klub wywalił na niego 50 baniek. Jedna z lepszych inwestycji w historii West Hamu. Nie do końca też wierzę, że za Antka ktoś wyłoży 60 milionów już teraz. Chyba, że Ten Hag przekona nowych przełożonych. Tam kabony nie żałują.

 • Dodaj komentarz