W niedzielę o godzinie 16:45 zespół Ajaxu wybiegnie na boisko, by zmierzyć się z drużyną Sparty Rotterdam. Czy będzie to łatwy mecz? Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu.

Jeżeli spojrzymy na tabelę Eredivisie to wszystko wydaje się być normalne (może oprócz pozycji Ajaxu). Czołówkę tworzą Feyenoord, Alkmaar, Ajax, PSV, Twente. Ale zaraz za Twente znajduje się Sparta, co uważane jest za niespodziankę.

Sparta Rotterdam jest najstarszym klubem w Holandii. Widać to nawet po urokliwym stadionie, który wygląda z zewnątrz bardziej jak zamek, dworek lub siedziba holenderskiego księcia.

W swojej historii drużyna z Rotterdamu nie osiągała znaczących sukcesów i chociaż sześć razy zdobywała mistrzostwo Holandii, to było to tak dawno, że raczej nie znajdziemy naocznych świadków tamtych czasów.

(1909, 1911, 1912, 1913, 1915, 1959 mistrzostwa Sparty Rotterdam).

Natomiast obecnie Sparta gra bardzo dobry sezon. Jest niepokonana od dziesięciu spotkań i w Amsterdamie tanio skóry nie sprzeda. Na stronie Sparty w zapowiedzi meczu, możemy przeczytać, o ostatnich świetnych wynikach, ale jednocześnie drużyna z Rotterdamu jest świadoma tego, że ciężko będzie przywieźć jakiekolwiek punkty z Amsterdamu.

Najlepszym strzelcem Sparty jest napastnik Vito van Crooij, który strzelił 8. bramek i zanotował 6. asyst. Czyli tyle samo, co Steven Bergwijn.

Ajax ma swoje problemy, pamiętamy mecz z Waalwijk, ale powiedzmy sobie szczerze. Ten mecz trzeba wygrać przy jednoczesnym oszczędzaniu sił na czwartkowy mecz w Lidze Europejskiej.

źr zdj. sparta-rotterdam.nl

1 Comment

Zostaw komentarz