Donny van de Beek zgadza się z opiniami, że Ajax mógł pokonać Feyenoord wyżej, ale momentami nie zagrał na maksimum swoich możliwości. Niemniej jednak 3-0 też jest wynikiem satysfakcjonującym.

„Czerwona kartka? Tak, od tego momentu mecz kompletnie się zmienił. Było nam łatwiej złapać ich za gardło i przycisnąć. Zgadzam się, że momentami odpuszczaliśmy i nie graliśmy dobrze, ale zwycięstwo 3-0 jest wystarczająco dobre” – powiedział pomocnik Ajaksu.

„Utrzymywaliśmy niezłą intensywność gry i agresywny pressing w pierwszej połowie. Nieco gorzej to wyglądało po przerwie. Czasami to my byliśmy pod presją, to zdarzało się nawet zbyt często. Czy mogliśmy pokusić się o wygraną 10-0 jak kiedyś PSV? Nie, to byłaby spora przesada, choć mieliśmy okazje, by strzelić trochę więcej goli” – kontynuuje Van de Beek.

Skoro już mowa o PSV, pomocnik Ajaksu odniósł się do bezpośredniego rywala w walce o mistrzostwo Holandii.

„Możemy nieustannie patrzeć na PSV, ale wolę skupiać się na swoich meczach. Wygrywajmy i zobaczmy, co oni zrobią. Stwarzajmy presję, zmuśmy do błędu. Tylko w ten sposób możemy ich dogonić” – powiedział Van de Beek.

Share:

Dodaj komentarz