Donny van de Beek nie zgadza się z panującą opinią, że Ajax przejedzie się w niedzielę po Feyenoordzie w Klasyku ligi holenderskiej.

Już w niedzielę do Amsterdamu przyjeżdża Feyenoord. Nastroje mogą być zgoła odmienne, bo Ajax lideruje w grupie Ligi Mistrzów, a drużyna Feyenoord w słabym stylu odpadła z Europy.

„Nie jest tek, że wygramy to spotkanie bez problemów. Oni również mają dobrych graczy. Musimy wyjść na ten mecz z taką samą intensywnością. Wówczas mam pewność, że osiągniemy dobry rezultat.”

Van de Beek w niedzielę może spodziewać się ponownie miejsca w składzie, mimo, że od początku sezonu nie był pierwszym wyborem Ten Haga.

„Wiem jak irytujące może być to, kiedy nie zaczyna się meczu w składzie. Teraz widzę jednak również, jak wszyscy sięgnęliśmy po to zwycięstwo. Trener powtarza, że mamy wielu zawodników podstawowego składu i to prawda.”

Po wygranej nad Benfiką, Ajax jest w dobrej sytuacji i może realnie myśleć o tym, aby wyjść z grupy Ligi Mistrzów.

„Będziemy tam, kiedy pokonamy Benfikę za dwa tygodnie. Jeszcze jesteśmy daleko. Zagraliśmy tutaj przeciwko naprawdę mocnej drużynie.”

Pomocnik odniósł się również do swojej zmarnowanej szansy, która mogła dać Ajaksowi wygraną już wcześniej.

„Może powinienem uderzyć piłkę niżej. Muszę jednak również przyznać, że bramkarz spisał się dobrze. Pomyślałem sobie: to wydarzy się ponownie? Tak samo było również w Monachium. Na szczęście Nous trafił.”

Share:

Dodaj komentarz