Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu po meczu z Utrechtem.

Remko Pasveer 6.5/10

Praktycznie bezrobotny przez całe spotkanie. Trudno narzekać, bo takiego pewnego z tyłu spotkania potrzebowaliśmy.

Devyne Rensch 6/10

Nie nagrał się zbyt wiele i trudno go za ten okres oceniać. Rensch gra znacznie lepiej niż w okresie przygotowawczym i w pierwszych dwóch meczach, ale dalej nie wiadomo, czy to poziom obecnego Ajaksu i Ligi Mistrzów.

Jurrien Timber 6.5/10

Ponownie – niezły, poprawny, bez większych błędów, ale gdzieś wydaje się jeszcze szukający formy z poprzedniego sezonu.

Calvin Bassey 8/10

To jest prawdziwa bestia! Takiego zawodnika było nam trzeba i to jego wejście do składu sprawia, że po fatalnym początku sezonu gramy już drugi mecz z rzędu z czystym kontem. Zapowiada się niesamowite wzmocnienie.

Daley Blind 4/10

To już nawet trudno komentować. Blind ma dożywotni szacunek i dalej miewa mecze, w których potrafi być ważną postacią. Dalej potrafi bardzo dobrze grać w piłkę, ale fizycznie odstaje od każdego rywala. Już w pierwszych 10 minutach był objeżdżany tak, jakbyśmy byli w ostatniej minucie dogrywki. Niestety z taką lewą stroną to my Ligi Mistrzów nie zwojujemy.

Edson Alvarez 7.5/10

Chciałoby się, żeby ustabilizował formę, bo miał jeden genialny mecz, a przed tygodniem był fatalny. Niedziela jednak ponownie należała do niego i zagrał fantastyczny mecz pod względem defensywnym. Absolutny szef środka pola, przez którego Utrecht mógł zapomnieć o grze w piłkę.

Kenneth Taylor 6.5/10

Niezłe spotkanie Taylora. Trudno mieć do niego większe żale za cokolwiek. Nie jest to piłkarz, który na boisku robi różnicę i potrafi się wyróżnić czy to golem czy asystą – tego brakowało jednak również Gravenberchowi. W niedzielę robił, co do niego należy. Dalej uważamy, że Kudus jest w znacznie lepszej formie i póki co bardziej zasługuje na skład, ale wydaje się, że klamka już zapadła i Kenneth jest 8 już na stałe.

Steven Berghuis 8/10

Trochę czasu Schreuderowi zajęło, aby zrozumieć, że Berghuis na skrzydle po prostu marnuje swój potencjał. Steven był jedną z najgorszych postaci Ajaksu we wszystkich meczach, ale wczoraj odżył. Bramka, asysta, dużo dobrych zagrań. Na pewno ten mecz doda mu pewności siebie. Niech tylko nie wraca na skrzydło i będzie dobrze.

Steven Bergwijn 6/10

Mierne spotkanie Bergwijna. Oczywiście nie w każdym meczu będzie strzelał po 3 gole i nie każdy mecz będzie wygrywał sam. Trzeba się liczyć z tym, że rywale będą go pilnować tak, że będzie ciężko coś wymyślić. Wczoraj po prostu wychodziło mało, ale mimo wszystko i tak stwarzał sporo zagrożenia i robił zamieszanie w szykach obronnych.

Brian Brobbey 6.5/10

To jeszcze nie jest forma Brobbeya jaką chcemy oglądać i jaką już oglądaliśmy. Ważna bramka zdobyta z niełatwej sytuacji, ale poza tym wniósł raczej mało.

Dusan Tadić 4/10

Niestety, ciężko to mówić i trudno było zakładać, że takie słowa padać będą, ale na podstawie tych ostatnich spotkań, Tadić jest obecnie jedną z najsłabszych postaci Ajaksu. W niedzielę ponownie nie wychodziło mu nic. Fatalne dośrodkowania, masa niedokładności i współczynnik skuteczności podań na żenującym poziomie 56%! Oczywiście każdemu się zdarza, każdy ma prawo do słabszych okresów, ale w takich momentach jego nietykalność po prostu bije po oczach.

REZERWOWI

Jorge Sanchez 6.5/10

Niezły debiut Meksykanina w Amsterdamie. Było trochę niedokładności, trochę głupich podań, kilka błędów czysto technicznych w przyjęciu piłki, ale widać, że w niesie do tej drużyny sporo energii i świeżości.

Youri Baas 6.5/10

Podobnie jak w przypadku Sancheza. Było trochę błędów, ale zagrał naprawdę nieźle, jak na tą niespodziewaną dość zmianę. Nie możemy mieć pretensji.

Mohammed Kudus -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Davy Klaassen -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Lisandro Magallan -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

MENADŻER

Alfred Schreuder

Ktoś się śmiał, że kontuzja Wijndala pewnie była Alfredowi na rękę i o ironio mogła to być prawda. Niestety Schreuder dalej szuka swojej jedenastki i dalej próbuje coś zmieniać. Wczoraj odjeście od Berghuisa na skrzydle trzeba ocenić pozytywnie. Niestety dalej istnieje problem, którego pewnie nie rozwiążemy – Blind i Tadić są w tej kadrze nietykalni, a niestety tak być nie może.

Zostaw komentarz