W kontekście czwartkowego meczu Ajaxu z Unionem podpatrywaliśmy, jak Union radzi sobie z ostatnim zespołem w tabeli Bundesligi i cóż mecz ten na pewno nie ułożył się po myśli drużyny ze stolicy Niemiec.

Spoglądając na składy zastanawialiśmy się, czy trener Unionu oszczędzi niektórych graczy. Oczywiście, powiedzmy sobie szczerze nie jesteśmy specjalistami i wielkimi znawcami drużyny z Niemiec, ale można było zauważyć, że na boisku nie pojawili się kluczowi gracze Unionu.

Sheraldo Becker (najlepszy strzelec), Morten Thorsby (człowiek od gola przy pomocy ręki w Amsterdamie) oraz Jerome Roussillon nie pojawili się w wyjściowym składzie. Widać po późniejszych zamianach (Becker wszedł w 58′), że mecz nie układał się po myśli trenera. Tym bardziej, że Union miał okazję zasiąść na pozycji lidera Bundesligi, co może się już nie powtórzyć.

Union oczywiście miał okazje w tym meczu, natomiast piłkarze byli nieskuteczni i walili głową w mur. Tym bardziej, że dla Schalke remis był na wagę złota. Union stracił pierwsze punkty po serii sześciu wygranych. O fatalnym wyniku może świadczyć fakt, że Schalke spisuje się bardzo słabo w obecnym sezonie. Drużyna z Niemiec wygrała do tej pory tylko dwa mecze, a do następnego zespołu traci 4 pkt. Bilans bramek 14:41.

W jakże odmiennych nastrojach przystępować będą obydwie drużyny do czwartkowego meczu w Lidze Europy.

 

1 Comment

  • Posted 20 lutego, 2023 18:54 0Likes
    by Kilof

    chyba szykują się na nas, w Amsterdamie mogli wygrać bez problemu więc w Berlinie będą chcieli sprawę załatwić w miarę szybko.

Zostaw komentarz