Piłkarze Ajaksu U19 w końcu wygrali i to w ważnym meczu z liderującą w tabeli Spartą Rotterdam.

Drużyna Heitingi szybko cieszyła się z prowadzenia, bo już po dwóch minutach do siatki trafił Jensen. Duńczyk umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości, po tym jak wcześniej świetną akcję przeprowadził Brobbey. Po półgodzinie gry, Brobbey podwyższył na 0:2, wykorzystując zamieszanie w polu karnym, dopadając do piłki odbitej na piątym metrze. Dziesięć minut po zmianie stron, kapitan Ajaksu Jurrien Timber trafił na 0:3 i stało się jasne, iż Ajax tego meczu już nie przegra. Nie minęły trzy minuty, a swojego drugiego gola zdobył Brobbey. Najskuteczniejszy strzelec młodzieżowych drużyn Ajaksu z wielką pewnością wykończył kolejną dobrą akcję drużyny. W końcowej fazie meczu, Joden wyraźnie odpuścili, uznając mecz za wygrany. Gospodarze zdobyli dwa szybkie gole, ale ostatecznie trzy punkty jadą do Amsterdamu.

Kolejny mecz, Ajax rozegra już we wtorek. Do Amsterdamu przyjeżdża Benfica Lizbona, która lideruje po dwóch wygranych w drugie UEFA Youth League.

Sparta Rotterdam U19 2:4 Ajax Amsterdam U19

0:1 Jensen, 0:2 Brobbey, 0:3 J.Timber, 0:4 Brobbey, 1:4 Sparta, 2:4 Sparta

Ajax: El Maach; J. Timber, Aberkane, Llansana, Douglas; Q. Timber, Hansen, Taylor; Dest, Brobbey, Jensen