Zamilkły nam ostatnio rzetelne i pewne źródła transferowe dotyczące Ajaksu. W dalszym ciągu pojawia się jednak sporo plotek, o których warto wspomnieć.

Zdaniem włoskiej strony Il Romanista, AS Roma przygotowała dla Ajaksu ofertę w wysokości 50 milionów euro i ma nadzieję na pozyskanie Justina Kluiverta i Hakima Ziyecha. Odejście obu Panów wydaje się być praktycznie przesądzone, ale pozostaje pytanie czy Ajax zadowoli się kwotą 30 mln za Marokańczyka? Od jakiegoś czasu mówi się bowiem sporo o odejściu samego Kluiverta za kwotę zbliżoną do 20 milionów.

Calciomercato donosi zaś, iż Juventus wyrasta na lidera do pozyskania Matthijsa de Ligta. Wpływ na takie plotki ma oczywiści Mino Raiola, który bardzo dobrze zna włoską piłkę i wytransferował do Serie A już niejednego gracza. Dotychczas o klubie z Turynu nie mówiło się sporo, a faworytami do pozyskania defensora byli Tottenham, Manchester City czy Bayern Monachium.

W Hiszpanii plotki głoszą, iż Sevilla zgłosi się w lecie po Kaspera Dolberga. Hiszpanie będą za wszelką cenę chcieli wzmocnić linię ataku, a Duńczyk znajduje się na szczycie list życzeń.

Wraca również temat transferu Rodolfo Pizarro. Prezes Chivas potwierdził oficjalnie, że do klubu spłynęła oferta w wysokości 15 milionów euro, która nie może zostać odrzucona. Oferty miały złożyć jeden klub z Europy i jeden z Meksyku. Oprócz Ajaksu, pomocnikiem interesowało się również PSV.

Share:

Dodaj komentarz