Rezerwy Ajaksu przegrały swój trzeci mecz z rządu. Po świetnym starcie na początku sezonu przyszedł czas na zadyszkę. Podopieczni Michaela Reizigera po porażkach z Graafschap, Jong AZ tym razem przegrali na wyjeździe ze zdecydowanym liderem zaplecza Eredivisie NEC Nijmegen.

Joden prowadzili w tym meczu 1:0, lecz w końcowym rozrachunku polegli 2:1. W pierwszym składzie pojawili się Sierhuis i Nunnely.

Na początku spotkania żadna z ekip nie mogła przejąć inicjatywy. Oba zespoły tworzyły sobie okazję do strzelenia bramki, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Z ciekawszych wydarzeń w pierwszej połowie należy wymienić dobrą okazję Sierhuisa po podanie Nunneliego i słupek po akcji gospodarzy. Publiczność w Nijmegen nie mogła narzekać na nadmiar wrażeń w pierwszej połowie, która była po prostu nudna.

Co nie działo się w pierwszej połowie działo się w drugiej. Już po pięciu minutach gry bramkę zdobył Mazraoui. Pomocnik Ajaksu oddał celny strzał w dolny róg bramki i pozostawił bez szans bramkarza gospodarzy. Jednak młodzi zawodnicy Ajaksu nie byli w stanie utrzymać prowadzenia przez dłużej niż osiem minut. Mohamed Rayhi wyrównał strzałem głową. To nie było ostatnie słowo NEC. Już cztery minuty później bramkę ustalającą wynik spotkania na 2:1 zdobył Guus Joppen. Ajax po tych dwóch trafieniach nie potrafił się już pozbierać i odpowiedzieć. Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji, lecz dobrze w bramce spisywał się Kostas Lamprou.

Jong Ajax przegrał cztery z ostatnich pięciu spotkań co na pewno świadczy o lekkiej zadyszce. Nie zmienia to jednak faktu, że Joden dalej zajmują dobre trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczni Reizigera zmierzą się na własnym boisku z 11 w tabeli Dordrechtem. Jest to na pewno dobra okazja na przełamanie i powrót na dobre tory.

NEC Nijmegen 2:1 Jong Ajax

0:1 Mazraoui 50’