Erik ten Hag z szerokim uśmiechem stanął przed kamerami po meczu z Vitesse. Trudno się temu dziwić.

Amsterdamczycy rozegrali kolejne dobre spotkanie, a Ten Hag może triumfować, bo jego ruchy okazały się w pełni trafione.

„Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze od samego początku, podjęliśmy grę i zrobiliśmy swoje. Strzeliliśmy piękne bramki i graliśmy wybornie.”

„Być może mogliśmy strzelić więcej, ale to była naprawdę dobra gra, z duża ilością presji na Vitesse, dobrą grę między liniami i głębią. Tworzyliśmy sobie sytuacje i strzelaliśmy.” – dodał Erik.

Ten Hag zgadza się ze słowami Matthijsa de Ligta, który stwierdził, że było to najlepsze 20 minut Ajaksu w sezonie.

„Mam podobne odczucia. Całkowicie narzuciliśmy na Vitesse naszą grę, a oni nie potrafili się do tego dopasować. Zrobiliśmy świetną robotę. Słowa uznania dla drużyny. Świetnie było widzieć doskonała współpracę między Neresem i Tadiciem. Możemy być bardzo wszechstronni, możemy wiele zmieniać, bawić się tym i dzisiaj plan się udał.”

To, że gra była po 20 minutach nieco słabsza nie zadowala menadżera, ale nie ma on pretensji do swoich zawodników.

„Oczywiście oni nie są robotami, ale nie powinniśmy przechodzić w „niski pobór mocy”, bo to tak naprawdę kosztuje jeszcze więcej energii. Boisko jest długie i niepotrzebnie cierpisz w przypadku straty piłki. Jeśli utrzymujesz pozycję, jesteś przy piłce i nakładasz pressing to futbol staje się znacznie prostszy i kosztuje mniej energii. W drugiej połowie to nie działało i to na pewno punkt do poprawy.”

Share:

Dodaj komentarz