Erik ten Hag stoi murem za swoimi wyborami, które doprowadziły do porażki z PSV.

Menadżer zdecydował się na ponowne wystawienie w linii obrony Frenkiego de Jonga, bo do dyspozycji nie był Matthijs de Ligt. Miejsce w środku pola kolejny raz otrzymał też Carel Eiting. Pojawiło się więc pytanie, czy miejsce De Ligta nie powinien zająć Wober?

„Nie, ostatnio przegraliśmy również z Woberem. Z Frenkiem byliśmy bardzo dobrzy w starciu z AEKiem. Moim zdaniem był to najlepszy wybór.”

„Zaczęliśmy ten sezon dobrze i ta porażka to niesamowity cios. PSV było od nas silniejsze. Nie spodziewałem się tego, tym bardziej, że po AEKu zwracaliśmy na to uwagę. Powinniśmy grać ostrzej i z większą odwagą, bo tylko tak można było momentami grać przeciwko nim. Nie zrobiliśmy tego.”

Media szybko zarzuciły również, że na taki mecz, Ajax wyszedł z zaledwie jednym obrońcą…

„Blind i Mazraoui nie są obrońcami? Ale to prawda, faktycznie nie pokazaliśmy żadnego futbolu. To nie ma jednak nic wspólnego z „czystą” obroną, ale z odpowiednią dyspozycją. Bramki padły po kontrach i źle nakładanym pressingu.”

„Do tej pory graliśmy dobrą piłkę, ale dzisiaj nie widziałem z tego nic. Musimy wyciągnąć wnioski: to nie może się dziać.”

Share:

Dodaj komentarz