Erik ten Hag wyraził swoje zadowolenie z faktu transferu Dusana Tadicia. Zdaniem szkoleniowca Ajaksu serbski zawodnik będzie dużym wzmocnieniem sportowym, ale również jego osobowość pomoże młodszym piłkarzom.

„To, że jesteśmy w stanie sprowadzić takiego gracza jak Tadić jest czymś niesamowicie dobrym dla klubu i tej kadry. On może mieć wielki wpływ na wyniki Ajaksu, może trzymać cały zespół za rękę. Zarówno na boisku jak i poza nim” – powiedział Ten Hag w rozmowie z Ajax TV.

„On musi stać się jednym z liderów drużyny. My, jako sztab i zespół musimy go wspierać, ale jest to gracz z dużym doświadczeniem zebranym w Premier League i na najwyższym poziomie na Mistrzostwach Świata” – kontynuuje trener Ajaksu.

Nie jest również tajemnicą, że za transferem Tadicia nie stoi tylko Marc Overmars. Znaczące role odegrali szef skautingu, Henk Veldmate i asystent Ten Haga, Alfred Schreuder.

„Veldmate kilka lat temu sprowadził Tadicia do Groningen, natomiast Schreuder pracował z nim w Twente. Tadić jest fantastycznym piłkarzem i profesjonalistą, co również potwierdziło się w rozmowach, jakie odbyliśmy z nim w ostatnim czasie. Nie wiemy, kiedy będzie dostępny, czekamy na wyniki Mundialu” – dodał Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz