Erik ten Hag jest zadowolony z reakcji swoich zawodników po świetnym tygodniu, jaki niewątpliwie miał Ajax.

Joden zaliczyli trzy ważne wygrane w trzech niełatwych spotkaniach. Ajax rozbił Heerenveen, pokonał Benfikę oraz Feyenoord. Mimo tego, pojawiło się sporo rozczarowania.

„Po wszystkim w szatni widać było rozczarowanie. To dlatego, że potrafimy patrzeć na siebie krytycznie. Czuliśmy, że mogliśmy grać lepiej i strzelić więcej bramek w drugiej połowie. To jednak dobre, że w drużynie pojawia się rozczarowani, mimo topowego tygodnia jaki za sobą mamy.”

Boss raz jeszcze odniósł się do wygranej w Klasyku.

„Z powodu czerwonej kartki to nie był żaden spektakl i dla kibica mecz stał się mało atrakcyjny. Z drugiej strony mogliśmy i powinniśmy zrobić więcej. Szczególnie w ostatniej fazie akcji w szesnastce mieliśmy zbyt mało zawodników.”

Już jutro, Ajax rozegra kolejne spotkanie, tym razem w Pucharze Holandii z GAE. Dla Ten Haga będzie to mecz wyjątkowy, a dla wielu zawodników szansa na grę i pokazanie się menadżerowi.

„”Oczywiście mam pozytywne wspomnienia. Deventer to miasto piłkarskie z świetną publiką i pięknym stadionem.”

„Trzeba się jednak skupić na rezultacie i zagraniu dobrego meczu. Po to wychodzimy na boisko. Chcemy zostać aktywni w trzech rozgrywkach, więc musimy wygrywać mecze. Takie spotkania dają jednak szanse innym graczom z selekcji, aby udowodnić swoją wartość dla drużyny. Z pewnością damy szanse innym, ale jednocześnie wystawimy mocny skład.”

 

Share:

Dodaj komentarz