Ten Hag: Potrzeba większej skuteczności

Erik ten Hag uważa, że jego drużyna wyciągnęła wnioski z ostatnich wpadek ligowych.

Ajax pokonał w niedzielę RKC 5:0 i przerwał fatalną serię dwóch spotkań bez ani jednego gola w Eredivisie.

„Wykorzystaliśmy swoje szanse i wyciągnęliśmy wnioski z ostatnich spotkań. Przed meczem mówiliśmy o tym, że musimy inwestować więcej, szczególnie w ostatniej fazie akcji, kiedy potrzeba przyspieszenia. Wyglądało to znacznie lepiej.”

W meczu z RKC Ten Hag dokonał kilku zmian, ale po raz kolejny pozostawił na ławce Nicolasa Tagliafico, który wydaje się całkowicie stracił miejsce w składzie.

„Trzeba było dokonać pewnych wyborów. Berghuis i Timber byli ostatnio kontuzjowani, a Antony miał daleką podróż. Chciałem zachować świeżość. Jednocześnie chciałem zobaczyć Daramiego w akcji, bo on będzie lepszy tylko wtedy, kiedy będzie grał. Tak się ułożyło, a zmian można dokonać pięć.”

Mimo wysokiej wygranej Ten Hag dalej oczekuje od swoich piłkarzy czegoś więcej.

„Już przed meczem powiedzieliśmy sobie, że w naszej grze musi być znacznie więcej ruchu niż w ostatnich meczach. Myślę, że to zadziało, bo pod bramką RKC działo się sporo. Koniec końców ten mecz mógł się skończyć wynikiem 1:8, ale Remko popisał się fantastyczną interwencją.”

„Wciąż musimy wszystko dograć, ale ten ruch jest fundamentem na kolejne spotkania. Nie możemy jednak zapominać o dyscyplinie defensywnej i strzelaniu bramek. Ta drużyna dalej musi być jeszcze bardziej efektywna. Dalej potrzebujemy zbyt wielu sytuacji na gole, a na wyższym poziomie rywale są lepiej zorganizowani defensywnie i tylu okazji nie mamy.”

Share:

Dodaj komentarz