Erik ten Hag poprowadził Ajax przez trzy rundy eliminacyjne i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Fantastyczny początek sezonu, z którego naturalnie zadowolony jest holenderski szkoleniowiec.

„Wszyscy bardzo się cieszymy. Coś pięknego jak ta grupa zawodników dojrzała i zgrała się w tak krótkim czasie. Nie ma wątpliwości, że jesteśmy na właściwej drodze. Awansowaliśmy do Ligi Mistrzów, a to jest coś wspaniałego. To dopiero początek i musimy kontynuować pracę. Ten zespół stać na jeszcze więcej, ale teraz po prostu się cieszmy z tego sukcesu. Jesteśmy wśród mistrzów i jest to miejsce, do którego należy Ajax” – powiedział Erik ten Hag.

Ajax zdominował rywala w Kijowie, jednak mimo przewagi i kilku znakomitych okazji nie zdołał zdobyć bramki.

„Tak, to zdecydowanie najważniejszy element, nad którym musimy pracować. Musimy być bardziej efektywni, nie ma co do tego wątpliwości. Na pewno o tym porozmawiam z piłkarzami jak tylko opadną emocje. Teraz najważniejsza jest radość. Bardzo przyjemnie jest oglądać jak ta grupa rośnie w siłę. Sztab szkoleniowy, cała selekcja, tworzymy jedność. Musimy to kontynuować.”

„W tym miejscu chcę też pochwalić cały Klub za wykonaną pracę. Ten awans to nie tylko mój sukces czy zawodników. To duży proces, w który mnóstwo pracy włożyło wielu ludzi” – zakończył trener.

Share:

Dodaj komentarz