Erik ten Hag w rozmowie z Ajax TV raz jeszcze wrócił do meczu z AZ Alkmaar oraz poruszył temat kontuzji Hakima Ziyecha.

W niedzielne popołudnie, Joden bardzo łatwo poradzili sobie z gośćmi z Alkmaar, wygrywając pewnie aż 5:0. Sytuację znacznie ułatwił gol już w 2 minucie.

„To był bardzo ważny moment tego spotkania. Bramka na 2:0 to natomiast moment, w którym widać było, iż mentalnie rywal został przybity. Mecze są wtedy znacznie łatwiejsze, a czasami brakowało nam tego, aby ułatwić sobie granie. Dwa pierwsze gole były niezwykle ważne. To był niemalże idealny scenariusz. Widać też, że zawodnicy są głodni gry i chcą zaoferować coś publiczności.”

W końcowej fazie spotkania, po jednej z akcji, urazu nabawił się Hakim Ziyech. Marokańczyka miało już jednak nie być na boisku.

„Zarówno Blind jak i Wober mieli problemy. Plan był taki, aby zmienić Ziyecha i Tadicia. Szkoda, że to nie było ostatecznie możliwe, szczególnie mając wiedzę o tym co stało się na sam koniec.”

Wygrywając z AZ, Ajax zamknął udany tydzień, w którym udało się również urwać cenny punkt Bayernowi w Lidze Mistrzów.

„Graliśmy przeciwko absolutnie topowej drużynie. Jeśli w takim meczu grasz tak dobrze, powinieneś nawet wygrać, to daje ogromną dawkę pewności siebie. Trzeba być jednak ostrożnym i nie przesadzać, bo to może się łatwo zamienić w lenistwo.”

„Wierzę jednak, że idziemy w dobrym kierunku. Drużyna się rozwija. Gramy atrakcyjną piłkę, co łączy się też z wynikami. Mam bardzo dobre odczucia, ale wierzę, że jeszcze możemy się poprawić.”

Na sam koniec, menadżer poruszył temat wyjazdu piłkarzy na mecze reprezentacyjne. Ten Hag ma nadzieję, że selekcjonerzy wezmą pod uwagę to, jak ciężkie mecze czekają zawodników.

„Piłkarze mają kontrakt z Ajaksem i ciężki program przed sobą. Trzeb to wziąć pod uwagę. Zdrowie zawodników jest najważniejsze. Zarówno dla selekcjonera reprezentacji jak i trenera w klubie, ważne jest aby mieć zdrowych graczy.”

Share:

Dodaj komentarz