Ten Hag: Niezapomniany wieczór

Erik ten Hag pochwalił swoich zawodników za świetny występ w meczu przeciwko Borussii Dortmund.

Opiekun Ajaksu jak zwykle zauważył elementy do poprawy oraz analizy, ale przede wszystkim widział swój zespół, który wzniósł się na bardzo wysoki poziom.

„Zagraliśmy fantastycznie. Wszystko poszło po naszej myśli, piłkarze wykonali kawał dobrej roboty. Znakomicie w posiadaniu piłki, ale też pod względem defensywnym oraz w pressingu. Graliśmy jako drużyna na wielkiej intensywności. Narzuciliśmy rywalom swoją grę, stworzyliśmy dużo okazji bramkowych, zachowaliśmy czyste konto, naturalnie jestem bardzo zadowolony” – powiedział Ten Hag w rozmowie z ESPN.

„Można było zobaczyć, że nie da się wyeliminować Haalanda w gry w stu procentach. Wykonaliśmy jednak dobrą robotę, walczyliśmy w defensywie, mieliśmy też bardzo dobrego bramkarza.”

Holender stara się również podchodzić do tego meczu na spokojnie, widząc elementy do poprawy.

„Tak, zauważyliśmy kilka momentów, które muszą być dla nas lekcją. Zagraliśmy świetny mecz, ale chcemy awansować do kolejnej rundy w Lidze Mistrzów i musimy uczyć się na błędach również po takich spotkaniach. Bierzemy te lekcje ze sobą” – powiedział.

„To był jeden z naszych najlepszych meczów, zdecydowanie. Zawsze ciężko jest porównywać mecze, ale doskonale pamiętam nas grających w Madrycie, tam było również niezwykle miło. W tym momencie takie porównania są bezcelowe. Zagraliśmy świetnie, to był niezapomniany wieczór. Myślę, że to jeszcze bardziej doda nam pewności siebie. To dla nas ważne, ponieważ chcemy rozegrać mocny sezon” – kontynuuje Ten Hag.

„Początek spotkania był trochę nerwowy, nieprzypadkowo, ponieważ Dortmund grał trochę inaczej, niż się spodziewaliśmy. W dodatku my nie podejmowaliśmy dobrych decyzji i zajęło nam kilka minut, by wejść w mecz. Później opanowaliśmy nerwy i rozgrywaliśmy piłkę w swoim stylu, zaczęliśmy stwarzać swoje szanse. Szybko rosła pewność siebie i udało się to zamienić na bramki” – zakończył trener Joden.

Share:

Dodaj komentarz