Erik ten Hag w dalszym ciągu ma wątpliwości co do tego, jaki skład wybiegnie w środowym meczu Ligi Mistrzów.

We wczorajszych meczach towarzyskich Ajax dalej nie zagrał w najmocniejszym możliwym składzie. Zaledwie 45 minut rozegrał Daley Blind, nieobecny jest Dusan Tadić, Kasper Dolberg wystąpił w meczu z rezerwami, a zawieszony jest Zakaria Labyad. Ajax zremisował z Wolverhampton 1:1 i przegrał z Walsall.

„Przeciwko dobremu rywalowi był to mecz, którego potrzebowaliśmy pod względem taktycznym i pod względem intensywności. Donny van de Beek wrócił do pełnej sprawności, Frenkie de Jong i Daley Blind zagrali po 45 minut. Pod względem gry piłką i spokoju z tyłu było to dobre spotkanie.”

„Z góry wiedziałem jednak, że będę miał torbę pełną znaków zapytania przed meczem ze Sturmem. Najważniejsze jest jednak, że byliśmy w stanie przesunąć zawodników w kierunku gry przez 90 minut. Nie mamy absolutnie topowej formy, ale żadna drużyna w tym momencie jej nie ma. Jestem jednak przekonany, że w środę zawodnicy będą świeżsi. Wciąż mam jednak trzy, cztery czy nawet pięć pozycji co do których mam wątpliwości w kontekście meczu ze Sturmem.”

Share:

Dodaj komentarz