Wygląda na to, iż Erik ten Hag ma nadzieję na to, że w końcówce okienka, do Ajaksu trafi jeszcze dodatkowy napastnik, konieczny do walki na 3 frontach.

W rozmowie z De Telegraaf, menadżer odniósł się do możliwych wzmocnień Ajaksu, ale podkreślił, że nie ma żadnej gwarancji, iż dojdzie do transferów.

„Wszystko pozycje są obsadzone odpowiednio. Kasper Dolberg jest jednak poza grą od bardzo długiego czasu. Mamy nadzieję, że wróci do nas jak najszybciej to możliwe. Od momentu, kiedy objąłem jednak Ajax, otrzymałem informację, że jest kontuzjowany i od tego czasu mam z nim mało kontaktu. W Lidze Mistrzów potrzeba dwóch dobrych środkowych napastników.”

„Fakt jest jednak taki, że nie możemy o nim zapominać. Ta drużyna potrzebuje typu zawodnika jakim jest Dolberg. Chociaż oczywiście Huntelaar robił świetną robotę w ostatnich tygodniach.”

Nawet jeśli do transferu nie dojdzie, Ten Hag jest bardzo zadowolony z kadry jaką obecnie dysponuje.

„Marc zrobił doskonałą pracę z resztą zarządu. Marc, serce techniczne i ja byliśmy w stanie stworzyć razem taką selekcję. Sztab techniczny odegrał w tym dużą rolę. Razem dokonywaliśmy analiz, gdzie i jakich graczy potrzebujemy. Dzięki temu mamy teraz bardzo atrakcyjną selekcję.”

Wracając jeszcze do Dolberga, statystycy wyliczyli, że rozegrał on pod wodzą Erika zaledwie 144 minuty. Okienko transferowe otwarte jest to piątku 23:59.

Share:

Dodaj komentarz