Erik ten Hag z dużymi nadziejami rozpoczął przygotowania z Ajaksem do sezonu 2018/19.

Menadżer ma nadzieję, że uda mu się zbudować w Amsterdamie dobrą drużynę, właśnie dlatego chce, aby klubu nie opuścili najważniejsi zawodnicy.

„Chcemy stworzyć tutaj silną drużynę grającą ofensywnie i która odniesie sukces.” – powiedział menadżer.

Żeby po czterech latach posuchy w końcu coś wygrać, Ajax będzie potrzebował mocniejszej kadry niż w poprzednim sezonie, nawet jeśli faktycznie nie dojdzie do wielu osłabień.

„Pracujemy nad tym razem. Co to oznacza dla De Ligta i Frenkie de Jonga? Oznacza to, że drzwi są zamknięte. Walczymy o tych zawodników, bo mamy tutaj jasny cel i wiemy czego potrzebujemy. Nie chcę mówić o pieniądzach, ale jasno zdecydowaliśmy, że chcemy utrzymać trzon drużyny.”

„To jasne, że Ajax chce być najlepszy. Idziemy walczyć o mistrzostwo kraju i chcemy dłużej zostać w Europie.”

Kto może opuścić klub? Póki co zgodę na odejście mają tylko Kluivert i Ziyech.

„Są plotki i on otrzymał zgodę od Ajaksu. Wszystko jest na razie nieoficjalne i nie mogę nic więcej powiedzieć. Jeśli będzie już wszystko jasne, Ajax poinformuje o tym za pośrednictwem swoich kanałów.”

„Wielu graczy znajduje się na celowniku, bo mają ogromny talent. Chcemy jednak utrzymać szatnię razem i jeszcze dodatkowo ją wzmocnić.”

Ten Hag zapowiedział również, że 25 lipca w meczu z Sturmem Graz na boisku pojawią się najlepsi gracze, również uczestnicy Mundialu.

„To zawodnicy w formie, wracający z turnieju, którzy będą w stanie krótko po nim zagrać mecz. Będziemy w stanie dać im odpocząć w dalszej części sezonu jeśli będzie to konieczne.”

Share:

Dodaj komentarz