Erik ten Hag widział dziś bardziej stabilny Ajax. Jego podopieczni pokonali na wyjeździe Spartę Rotterdam 5:2 dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie.

„Znacznie poprawiliśmy naszą grę po przerwie. Dobre akcje ofensywne, świetne dwa stałe fragmenty, dobra głębia skrzydłowych. Graliśmy w sposób zróżnicowany. To naprawdę piękne zwycięstwo” – powiedział opiekun Ajaksu przed kamerą FOX Sports.

Ten Hag nie był zadowolony z każdego elementu dzisiejszego pojedynku. Szczególnie nie chciał doprowadzić do sytuacji, gdy Ajax będzie przegrywał, ale to się nie udało.

„Przede wszystkim nie chcieliśmy odrabiać strat w takim meczu. Straciliśmy gola ze stałego fragmentu gry. Doszło tam do nieporozumienia, a to jest niedopuszczalne. Szybkie wyrównanie było niezwykle ważnym momentem tego meczu” – powiedział Ten Hag.

Ostateczne wnioski są jednak głównie pozytywne.

„Powtarzam coś już od kilku tygodni. Jeżeli będziemy bardziej efektywni, wówczas wszystko będzie dla nas łatwiejsze. Zawsze pozostajemy nieco krytyczni wobec siebie, ale dziś to świetne zwycięstwo. Chcemy to kontynuować. Naturalnie stajemy się bardziej stabilni. Różne warianty w ofensywie, skrzydłowi z większą wydajnością…” – zakończył trener Joden.

 

Polecamy sklep z gadżetami http://www.fanzone.pl
Share:

Dodaj komentarz