Ten Hag: Gracze wnieśli coś od siebie

Erik ten Hag pochwalił swój zespół, który pokonał PEC Zwolle grając w eksperymentalnym ustawieniu.

Opiekun Ajaksu zdecydował się na bardziej radykalne zmiany w składzie na sobotni mecz z PEC Zwolle. Przede wszystkim zmianie uległo ustawienie, trener postanowił zrezygnować z tradycyjnych skrzydłowych i zagrać systemem 4-4-2.

„Chcieliśmy bardziej dostosować się do przeciwnika. Patrząc na styl gry Zwolle, musieliśmy mieć na boisku najbardziej sprawnych zawodników i tych, którzy najlepiej czują się z piłką przy nodze również pod presją. Nie było mowy, by postawić na piłkarzy, którzy nie są sprawni w stu procentach. Dlatego zagrali Regeer, Kudus czy Taylor. Potrzebowaliśmy dynamiki. Uważam, że gracze świetnie się dostosowali do nowego ustawienia, wnieśli również swoje pomysły i rozwiązania. To dawało świetny impuls do współpracy” – powiedział Ten Hag.

„Sebastien Haller miał taką zaletę, że doskonale zna ten system. Graliśmy tak w Utrechcie. Dusan Tadić to doświadczony zawodnik, również pod względem taktycznym. Mogłem na niego liczyć, wiedział co ma robić. Tak samo jak Davy Klaassen, który czuł się na boisku jak ryba w wodzie. Eksperyment ostatecznie dał pozytywny rezultat, ale to nie oznacza, że zostaniemy przy takim ustawieniu, patrzymy zawsze na najbliższy mecz i rywala.”

„Kenneth Taylor? Wywalczył miejsce w składzie swoją postawą przeciwko NEC Nijmegen. Wtedy zastępował kontuzjowanego Alvareza. Teraz zagrał, bo na to zasłużył, tak działa wewnętrzna rywalizacja” – dodał Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz