Ten Hag: Decydująca mentalność

Erik ten Hag skomentował wygrany mecz z FC Groningen.

Szkoleniowiec Ajaksu po raz kolejny pochwalił swoich zawodników za charakter i chęć zwycięstwa. Zaangażowanie w trudnych chwilach na boisku okazało się kluczem do wygranej.

„Nie funkcjonowaliśmy dobrze od początku, nie wygrywaliśmy pojedynków, nie graliśmy na naszym poziomie. Podejmowaliśmy złe decyzje i nie konstruowaliśmy akcji. Jedynym zagrożeniem było dośrodkowanie Berghuisa, które wylądowało na poprzeczce. Organizacyjnie było źle i w dodatku straciliśmy gola. W tej sytuacji bardzo potrzebna jest odpowiednia mentalność i tego nam nie zabrakło. Popełnialiśmy jednak błędy i mogło zrobić się nawet 2:0, co byłoby dla nas jeszcze trudniejszą historią. Uniknęliśmy tego, co też trzeba docenić” – powiedział Ten Hag.

„Poprawiliśmy się w drugiej połowie. Uważam, że mieliśmy wszystko pod kontrolą po przerwie, ale przy takim wyniku wszystko było możliwe i powinniśmy byli zdobyć trzecią bramkę znacznie wcześniej.”

Ajax w ostatnich tygodniach zmaga się z różnymi problemami, odpadł z Ligi Mistrzów a w lidze z trudem wyrywa kolejne zwycięstwa. Ten Hag podkreśla jednak, że zespół od stycznia przegrał w lidze tylko raz i obecna forma go nie martwi.

„Tak, przegraliśmy tylko raz w tej rundzie, co pokazuje niesamowitą wolę zwycięstwa. W ostatnich tygodniach mieliśmy kilka zmian w składzie, zniknęły pewne automatyzmy. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli sobie z tym poradzić. Liczę, że wrócimy do określonego ustawienia i gry, co sprawi, że te automatyzmy do nas wrócą. Najważniejsza jest mentalność, której zawsze potrzebujemy. Z nią będziemy dalej zwyciężać, ale to nie wydarzy się samo z siebie” – dodał Holender.

W późniejszej rozmowie opiekun Ajaksu potwierdził, że klub stara się zatrzymać na dłużej Briana Brobbeya.

„Pracujemy nad tym, ponieważ bardzo chcemy go mieć u siebie. Czy to możliwe? Nie wiem, gdyż kluczem do tego jest Lipsk, z którym on jest związany kontraktem. Zobaczymy.”

Share:

Dodaj komentarz