Erik ten Hag ponownie odniósł się do niedzielnej wygranej nad Feyenoordem, która przyszła łatwo…zbyt łatwo.

Amsterdamczycy pokonali Feyenoord 3:0, ale mimo tego zebrali sporo krytyki. Zdaniem wielu, grając w przewadze, trzeba było wygrać wyżej.

„Wygrana 3:0 w Klasyku to świetny rezultat. Czerwona kartka zabiła jednak mecz i widać było, jak trudno gra się przeciwko dziesięciu zawodnikom. Oczywiście mogliśmy zagrać znacznie lepiej, mogliśmy pokazać więcej. Mógłbym wypisać wiele krytycznych notatek, ale jeśli wygrywasz taki mecz 3:0…” – powiedział Ten Hag wskazując w przenośni, że nie do końca zgadza się z krytyką.

„Koniec końców wiedzieliśmy, że bramki będą w końcu padać jeśli będziemy przy piłce i odpowiednie będziemy okupować boisko. Myślę, że mogliśmy jednak wygospodarować więcej pressingu. Tak jak jednak mówię, nie łatwo gra się przeciwko dziesiątce rywali. Zrobiliśmy jednak swoją robotę, strzeliliśmy trzy gole, czego więcej chcecie?” – dodał boss.

Czy Ajax spodziewał się aż tak brutalnego nastawienia rywali na ten mecz?

„Oczywiście, że spodziewaliśmy się Feyenoordu agresywnego, Feyenoordu, który będzie grał na granicy faulu, lub będzie ją przekraczał. Szybko graliśmy już przeciwko dziesiątce i to był już zupełnie inny mecz. Feyenoord cofał się z każdą minutą.”

Share:

Dodaj komentarz