Erik ten Hag pochwalił swoich zawodników po zwycięstwie 2:0 ze Sturmem Graz w eliminacjach Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Ajaksu przyznał, że był to wieczór godny europejskiego futbolu.

„Zaprezentowaliśmy się dobrze jako drużyna, przekładając na boisko wcześniejsze założenia. Momentami mieliśmy małe problemy na prawej stronie u Mazraouiego, ale to też być może przez zbyt szerokie ustawienie Tagliafico po drugiej stronie. Musieliśmy być bardzo czujni, ponieważ przeciwnik potrafił stwarzać zagrożenie poprzez kontry i stałe fragmenty gry” – powiedział opiekun Ajaksu w rozmowie z Ziggo Sport.

Ten Hag pochwalił Frenkiego de Jonga, który ponownie zagrał w roli środkowego obrońcy.

„Bardzo podobało mi się to, jak Frenkie zaprezentował nową interpretację roli obrońcy. Oczywiście wszyscy doskonale wiemy, że on potrafi kontrolować rytm gry zespołu również znajdując się w drugiej linii. W naszej selekcji jest wewnętrzna konkurencja, co jest czymś bardzo dobrym dla zawodników. Jeżeli będziemy wygrywać to w naszym terminarzu będzie mnóstwo meczów. Wielu piłkarzy będzie mogło zagrać.”

„Chciałbym szczególnie pochwalić kibiców zgromadzonych na stadionie, którzy zapewnili fantastyczną atmosferę. Szczególnie świetne były momenty wejścia na boisko Tadicia i Blinda. To dodatkowo pobudziło cały stadion. Takie rzeczy są nam potrzebne w domowych spotkaniach.”

„Wejście Tadicia? Natychmiast można było zobaczyć, że Tadić i Ziyech doskonale się rozumieją na boisku, to wielcy piłkarze. Widzieliśmy to już na treningach, teraz potwierdzili to na boisku” – dodał trener Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz