Tagliafico zostaje, Neres na sprzedaż

Zdaniem mediów wciąż możemy spodziewać się pewnych ruchów transferowych w tym miesiącu.

Mike Verweij z De Telegraaf przyznał, że nadal jest realna szansa na sprowadzenie do Amsterdamu Stevena Bergwijna. Ten transfer jest jednak uzależniony od sprzedaży Davida Neresa.

„Z otoczenia Bergwijna nie będzie żadnych działań. On będzie po prostu czekał na ewentualne porozumienie klubów, jednak wskazał już, że jest zainteresowany przejściem do Ajaksu. Overmars najpierw chce sprzedać Neresa, to jest warunek. W tym momencie najbardziej konkretny w tej sprawie jest Szachtar. Brazylijczyk powinien kosztować 13-15 milionów euro” – powiedział Verweij.

Holender dodał również, że negocjacje z Tottenhamem nie będą formalnością, ale istnieje szansa na porozumienie. Bergwijn oficjalnie nie jest na sprzedaż, jednak można spodziewać się, że angielski klub poważnie rozważy konkretną ofertę.

W styczniu z Ajaksu nie odejdzie Nicolas Tagliafico.

„Jego transfer w tym momencie nie podlega negocjacjom. Kontuzji doznał Martinez, poza tym w zespole jest dość mało opcji wśród lewonożnych graczy. Niewątpliwie zawarto porozumienie, że Tagliafico będzie mógł odejść po tym sezonie, nawet za bardzo ograniczoną kwotę.”

Share:

Dodaj komentarz