Tagliafico: Opłacalne dla wszystkich

Nicolas Tagliafico nie jest jeszcze w 100% pewien, że jego kariera w Ajaksie dobiegła końca.

Zimą wydawało się, iż odejście defensora jest pewne, a brak współpracy Ajaksu w potencjalnym transferze do Barcelony tylko jeszcze wzmocni chęć odejścia z klubu. Obecnie wydaje się, że jest nieco inaczej.

„Nie potrafię tego powiedzieć. Być może.” – powiedział Nicolas na pytanie dotyczące tego, czy zagrał już ostatnie spotkanie w koszulce Ajaksu.

„Co musiałoby się wydarzyć żebym został? Nie odejdę po prostu od tak. Zostanę tutaj do momentu, aż zapadnie decyzja, iż przyszedł na to czas. Jak już mówiłem, mam jeszcze roczny kontrakt, więc zostanę w Amsterdamie dopóki ja i klub nie zdecydujemy, że pora na zmiany. Mówiłem o odejściu już nie raz, bo zawsze szukam nowych wyzwań. Chcę jeszcze się rozwijać, a tutaj czuję się bardzo komfortowo. Czasem jednak za bardzo tkwimy w swojej strefie komfortu. Zawsze szukałem nowych wyzwań i dalej tego chcę, ale tylko w momencie, kiedy będzie to opłacalne dla wszystkich.”

Zakończony w niedzielę sezon był dla Taglafico „lekcją”, z której wyciągnie pewne wnioski.

„Nie grałem tyle ile w poprzednich sezonach, ale było to dla mnie bardzo pomocne doświadczenie. Spojrzałem na niektóre rzeczy inaczej. Mimo, że nie grałem tak wiele, pozwoliło mi to dojrzeć jako zawodnik i mentalnie jako człowiek.”

 

Share:

Dodaj komentarz