Nicolas Tagliafico wyznał, że póki co nie chce słyszeć o szybszym odejściu z Ajaksu.

Już w lecie tego roku, defensor był łączony z transferem chociażby do Hiszpanii, ale do takiego nie doszło, również z powodu decyzji piłkarza.

„Jestem tutaj i co najważniejsze nie jestem jeszcze gotowy. Kiedy będę? Nie mam pojęcia. Żyję w teraźniejszości.” – powiedział Nico, który najpierw chce odnieść sukces w Amsterdamie.

„Mamy dobrą selekcję z większą ilością doświadczonych graczy niż w zeszłym sezonie i to przynosi efekty. Energia utalentowanych graczy jest potrzebna, ale tak samo jak doświadczenie. Mix jaki mieliśmy w poprzednim sezonie był słabszy.”

W najbliższą niedzielę, Tagliafico będzie miał okazję do rozegrania drugiego Klasyku w Holandii. Swój pierwszy może wspominać bardzo dobrze.

„W Argentynie oglądałem holenderską piłkę tylko w przypadku meczów Ajaksu z Feyenoordem. Rywalizacja jest dobrze znana i fajnie jest móc grać w takich meczach.”

Argentyńczyk poruszył również temat różnicy między jego krajem, a Holandią, jeśli chodzi o obecność kibiców na stadionie przed meczem, w trakcie rozgrzewki.

„Na początku pomyślałem: czy ktokolwiek tutaj przyjdzie? Później kiedy wyszliśmy już na boisko na mecz było pełno kibiców. W niedzielę będzie podobnie. Mój pierwszy mecz w Holandii to Klasyk i z niecierpliwością czekam już na ten drugi.”

Share:

Dodaj komentarz