Dusan Tadić z niecierpliwością oczekuje niedzielnego starcia z PSV Eindhoven. Serb bierze na siebie rolę lidera Ajaksu i w rozmowie z Ajax Life wypowiedział kilka cennych słów dla młodszych kolegów.

Tadić naturalnie liczy na zwycięstwo, ale docenia klasę rywala. Pojedynek w tej chwili ocenia na 50-50.

„Myślę, że to będzie świetny mecz. Rywalizacja, która jest dobra dla holenderskiego futbolu. Obie drużyny spisują się bardzo dobrze i teraz zagrają przeciwko sobie. To na pewno będzie interesujące” – powiedział Serb.

„Nie ma idealnego momentu, by grać z PSV. Nawet teraz, gdy oni mają za sobą porażkę 0-4 z Barceloną. Decydować będzie dyspozycja danego dnia i szanse oceniam na pół na pół. Nie uważam też, że zwycięzca niedzielnego meczu na pewno zostanie mistrzem. Bez względu na wynik nic nie zostanie rozstrzygnięte w tej kwestii.”

Ajax kontynuuje przygotowania do nadchodzącego toppera. Pod znakiem zapytania stoją występy De Ligta i Huntelaara. Pozostali gracze, zdaniem Tadicia, muszą zachować koncentrację i przygotować się odpowiednio.

„Dobre przygotowanie jest bardzo ważne. Nie tylko na mecz z PSV, ale na wszystkie spotkania. Młodzi gracze z naszej kadry dopiero uczą się gry co trzy dni. Muszą przygotować swoje ciało i nieustannie nad nim pracować” – powiedział Tadić.

„W niedzielę skupimy się na własnej grze. Pressing, walka i atak, taka jest filozofia tego klubu. Wiemy jak mamy grać, to jest w naszym DNA. Nie inaczej ma być w niedzielę. PSV to mocny przeciwnik, zajmują pierwsze miejsce w tabeli nie przez przypadek” – dodał Serb.

Share:

Dodaj komentarz