Dusan Tadić był bardzo zadowolony po zwycięstwie nad Vitesse. Doświadczony Serb pochwalił drużynę za ambitną i zdecydowaną grę.

Amsterdamczycy zagrali kolejne dobre spotkanie na przestrzeni kilku dni, a sam Tadić po raz kolejny okazał się ważną postacią, strzelając cennego gola.

„Dziękuję bardzo. Myślę, że uczyniliśmy grę bardzo łatwą dla nas. Od razu zaczęliśmy ostro, w pierwszej połowie strzelilśmy kilka bramek, nakładaliśmy na nich pressing i tak właśnie Ajax powinien grać. Być może powinniśmy strzelić kilka bramek więcej, ale koniec końców jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa.”

Zadanie w Arnhem nie było łatwe, bo Ajax we wtorek mierzył się w Kijowie z Dynamem w walce o Ligę Mistrzów. Dochodziło więc lekkie zmęczenie, a może i rozkojarzenie spowodowane doskonałymi występami w europejskich pucharach.

„Tak, rozmawialiśmy o tym bardzo długo, ponieważ po Europie jest bardzo trudno. Trzeba się było wzajemnie motywować, wzajemnie pchać do przodu. Początek meczu był bardzo ważny, ale dlatego, że zaczęliśmy bardzo mocno, widać rezultat. Nawet przy dobrym początku nie mogliśmy się zrelaksować, bo Vitesse ma bardzo dobrych zawodników. Trzeci gol był ważny, wiele ułatwił, ale dalej musimy strzelać gole i iść do przodu. To wszystko.”

„Każdy gol to bramka drużynowa. To była dobrze skonstruowana akcja przez naszych zawodników od obrońców przez pomocników, Neres zagrał mi naprawdę dobrą piłkę, a ja strzeliłem. Nie ma znaczenia kto strzela czy asystuje. Najważniejsze jest to, że Ajax wygrywa. Zawsze musimy tak grać. Nie ma znaczenia czy to mecz w Europie czy lidze. Ajax zawsze musi grać ostro, zaczynać zdecydowanie, bo tylko tak możemy coś wygrać.”

Teraz piłkarze Ajaksu odpoczną nieco od gry w klubie, bo wybiorą się na mecze reprezentacji narodowych. Czy Tadić będzie szukał odpoczynku w tych meczach lub po powrocie do klubu?

„Odpoczynek? Odpocznę kiedy zakończę karierę.”

Share:

Dodaj komentarz