Po świetnym początku sezonu i serii zwycięstw, piłkarze Ajaksu U19 przegrali dzisiaj z AZ Alkmaar.

Amsterdamczycy musieli sobie dzisiaj radzić bez Briana Brobbeya i Sontje Hansena. Obaj atakujący znajdują się bowiem na zgrupowaniu reprezentacji Holandi.

Podopieczni Heitingi od samego początku spotkania mieli w Alkmaar sporo kłopotów, ale wraz z upływem minut przejmowali inicjatywę. Ajax przeważał, ale prawdziwych okazji na bramkę nie było. Takowa okazja pojawiła się po kwadransie, kiedy piłka trafiła w pole karne do Liama van Gelderena, ale strzał defensora odbił bramkarz AZ. Po półgodzinie Joden wyszli na prowadzenie za sprawą Douglasa, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Z prowadzenia nie można się jednak było cieszyć długo, bo trzy minuty później AZ wyrównało. Błąd popełnił El Maach, który wypuścił prostą piłkę i pozwolił napastnikowi na zdobycie gola.

Chwilę po przerwie AZ objęło prowadzenie, po tym jak rzut karnym sprokurował Abdellah Aberkane, który dopiero co pojawił się na boisku. Piłkarze Ajaksu nie potrafili zaskoczyć rywala i brakowało im siły ognia z przodu. Po godzinie coś stworzyć próbował Victor Jensen, ale jego uderzenie nie sprawiło bramkarzowi kłopotów. Kiedy wydawało się, że gol jednak w końcu padnie, kolejny błąd popełnił El Maach i to gospodarze podwyższyli wynik na 3:1 i już do samego końca nie oddali prowadzenia.

Dla drużyny z Amsterdamu była to pierwsza porażka w tym sezonie.

AZ Alkmaar U19 3:1 Ajax Amsterdam U19

0:1 Douglas, 1:1 AZ, 2:1 AZ, 3:1 AZ

Ajax U19: El Maach; Van Gelderen, J. Timber (Aberkane 46′), Musampa, Douglas (Maddy 72′); Q. Timber, Abid (Taylor 46′), Jensen; Kühn, Dostanic (Sint 59′), Dest.