Perr Schuurs zachowuje na razie zimną głowę jeśli chodzi o swoją karierę w Ajaksie.

Młody obrońca dołączył do Joden z Fortuny Sittard jako wielki talent, ale jednocześnie człowiek, który może odegrać ważną rolę w Amsterdamie. Letnie transfery i utrzymanie kadry nieco jednak zmieniły ten obraz.

„Gramy teraz w Lidze Mistrzów, a tam potrzeba wielu zawodników z jakością. Jeśli spojrzeć na moich rywali, nie jest to nielogiczne, że muszę póki co rozgrywać swoje mecze dla Jong Ajax. Kiedy moja szansa przyjdzie, muszę ją wykorzystać.”

„Każdego dnia trenuję jednak z pierwszą drużyną, a to dobre dla mojego rozwoju. Gra dla Jong Ajax również mnie rozwija. Oczywiście mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będę w składzie, ale muszę poprawić wiele rzeczy. Wszystko toczy się tutaj szybciej i fizycznie jest ciężej. Szybkość i zwinność to moje pierwsze miejsca do poprawy.”

Mimo rozczarowania, defensor nie żałuje, że przeniósł się do Amsterdamu, w momencie kiedy jego były klub awansował do Eredivisie.

„Oczywiście Fortuna awansowała, ale tutaj idziesz wprost do Ligi Mistrzów. Jeśli spojrzeć na to gdzie gramy, oczywiście, że to ogromna zmiana, ale myślę, że mam to pod kontrolą. Zostałem tutaj dobrze przyjęty, a wtedy jestz znacznie łatwiej.”

„Wszystko jest znacznie bardziej profesjonalne. W wielu względach to wielki krok naprzód.” – dodał Schuurs, który marzy o tym, aby odnieść wielki sukces, ale nie chce wybiegać daleko w przyszłość.

„Jeśli kiedyś zrobię krok wyżej do klubów typu FC Barcelona czy Real Madryt, najpierw muszę odnieść sukces w Ajaksie. Mam tutaj długi kontrakt i to nie bez przyczyny. Otrzymałem zaufanie od klubu. Oczywiście mam nadzieję znaleźć się w składzie jak najszybciej to możliwe i zrobię wszystko, aby tak się stało.”

Share:

Dodaj komentarz