Perr Schuurs został ściągnięty do Ajaksu, ale nie oznacza to, że młody defensor ma miejsce w składzie w nadchodzącym sezonie.

Sytuacja młodego defensora nie jest łatwa, bo przychodzi mu rywalizować między innymi z Matthijsem de Ligtem. Ajax wciąż pracuje również nad transferem Lisandro Magallana. Jeśli do tego dojdzie, szanse Schuursa na grę będą mocno ograniczone.

„To nie jest łatwe, ale sam zdecydowałem się na ten krok. Chcę podjąć wyzwanie i nie będę się śpieszył. Rywalizacja jest tutaj bardzo duża, ale najważniejsze jest dla mnie grać mecze. Czy będzie to Eredivisie czy liga niżej, muszę po prostu pokazywać co potrafię.” – powiedział Peer.

Były obrońca Fortuny ma się od kogo uczyć i ma z kogo brać przykład. Schuurs mocno porównywany jest właśnie do De Ligta, którego talent i kariera eksplodowały nagle.

„Matthijs został kapitanem Ajaksu, a ja Fortuny. Myślę, że mamy kilka podobnych cech.”

„On w moich oczach jest wielkim zawodnikiem i przykładem dla mnie. Jeśli spojrzeć na to jak rozwinął się w ostatnich latach, to coś co powinno być również moim celem. Rywalizacja jest duża i nie odstawię Mathijsa od tak od składu. Muszę ciężko pracować i pokazywać się z jak najlepszej strony, a kiedy przyjdzie szansa, muszę ją wykorzystać.”

Share:

Dodaj komentarz