Lasse Schöne jest bardzo zadowolony z tego, jak Ajax rozwija się pod wodzą Erika ten Haga.

Początek sezonu w wykonaniu Ajaksu jest naprawdę imponujący, a największym osiągnięciem jest na razie długo wyczekiwany awans do Ligi Mistrzów.

„Tracimy mało bramek, organizacja gry jest prawidłowa. Chodzi nie tylko o jakość, ale też zaufanie i radość. To wszystko jest w tej drużynie.”

„Sezon dopiero się rozpoczął, ale myślę, że osiągnęliśmy już dość wysoki poziom w większości spotkań. Musimy to kontynuować, a przed nami też nowe wyzwania. To może być naprawdę bardzo dobry sezon.” – dodał Duńczyk.

Lasse wydaje się, iż zyskał już miejsce w podstawowej jedenastce, mimo, że przed sezonem wielu nie widziało go w składzie…nie po raz pierwszy z resztą.

„To normalne dla topowego klubu, że musisz ciężko walczyć o miejsce. To odnosi się również do mnie, mimo, że jestem nieco starszy od reszty. Cieszę się, że się udało.”

„Czy to najlepszy Ajax w jakim miałem okazję grać? W moich pierwszych latach tutaj również mieliśmy świetną drużynę. Byliśmy mistrzami i byliśmy w stanie wygrywać w Lidze Mistrzów. Ta drużyna jest już jednak tego blisko.”

Na koniec Duńczyk odniósł się do osoby Hakima Ziyecha, który pozostał w Amsterdamie mimo wielu plotek.

„Oczywiście, że jesteśmy z tego zadowoleni. Hakim chce grać na najwyższym poziomie, a takim jest Liga Mistrzów. Osiągnęliśmy to. W takiej formie w jakiej jest, pokazuje tylko, że „sky is the limit.”

Share:

Dodaj komentarz