Lasse Schöne nie wyklucza tego, że dalej będzie piłkarzem Ajaksu Amsterdam.

Doświadczony Duńczyk ma wygasający w przyszłym roku kontrakt, ale jeśli Ajax będzie chciał go przedłużyć, taka opcja jest wielce prawdopodobna.

„Mój kontrakt wygasa po zakończeniu sezonu, a Ajax ma opcję przedłużenia. Jest to więc kwestia czekania.” – powiedział Lasse.

„Jeśli obie strony będą pozytywnie nastawione, zdecydowanie nie wykluczam ósmego może dziewiątego sezonu.” – dodał Duńczyk.

Od momentu przejścia Lasse do Ajaksu, klub opuszczało już tak wielu graczy. Pomocnik dalej jest jednak ostoją klubu mimo upływających lat, zmieniających się trenerów i piłkarzy.

„Nigdy nie miałem takiego momentu od kiedy tutaj przyszedłem. Nie było nawet chwili, kiedy nie grałbym na sto procent. Ajax stał się moim klubem i wciąż przeżywam tutaj świetny czas. Ostatnio usłyszałem, że wkrótce rozegram swój 250 oficjalny mecz. Jeśli pomyśleć o tym dłużej, to naprawdę fajna liczba.”

Lasse Schöne od momentu dołączenia do klubu z NEC Nijmegen, rozegrał dla Ajaksu 247 oficjalnych spotkań. Dobijając do okrągłej, jubileuszowej ilości 250, Duńczyk jeszcze bardziej zapisze się w historii klubu. W całej bogatej historii Amsterdamskiego klubu, od Lasse więcej spotkań rozegrało zaledwie 34 piłkarzy.

Share:

Dodaj komentarz