Lasse Schöne jest zdania, że piłkarze z Rotterdamu mocno przesadzali w starciu na Johan Cruyff ArenA.

Doświadczony pomocnik zdaje sobie sprawę z rangi tego meczu i jego atmosfery, ale mimo tego uważa, że rywale przekraczali granice zbyt często.

„To Klasyk więc fajnie, że iskrzy, ale momentami aż za bardzo. Nie patrzyłem na tą sytuację, ale z tego co słyszałem, czerwona kartka była w pełni słuszna. Wszystkie ich plany poszły do kosza i był to zupełnie inny mecz.”

„Szybka gra w 10 sprawiła, że mocno się cofnęli, a my byliśmy w stanie grać w piłkę na ich połowie. Czasami tempo było jednak zbyt niskie. Strzeliliśmy mimo tego dwa gole i myślę, że mecz był rozstrzygnięty już w przerwie. Mieliśmy nadzieję na większą ilość bramek i zrobienie czegoś z różnicą jaka dzieli nas do PSV, ale to się nie udało. Jeśli możesz strzelić sześć goli, powinieneś to zrobić.” – dodał Duńczyk.

Niektórzy są zdania, że gra Ajaksu po przerwie zmieniła się na gorze również dlatego, że Lasse opuścił murawę. Czy tak szybka zmiana została pozytywnie przyjęta przez pomocnika?

„Normalnie to nic dobrego, bo wolę grać nieco dłużej. Trener powiedział jednak, że powinienem odpocząć. Gramy na kilku frontach i przed nami wciąż wiele wyzwań. Tak zmiana nie zawsze cieszy, ale dzisiaj była zrozumiała.”

Share:

Dodaj komentarz