Jong Ajax przegrał dziś u siebie z Go Ahead Eagles 0:2 i przez to stracił pozycję lidera Jupiler League. Jedyną pozytywną wiadomością jest powrót do gry Nicka Viergevera, który spędził na boisku 60 minut.

Początek spotkania bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Na pierwsze okazje trzeba było poczekać kwadrans. Lartey-Sanniez posłał jednak zbyt niedokładne podanie do Sierhuisa. Później nastąpiła szyba odpowiedź przyjezdnych, ale wciąż na tablicy wyników widniało 0:0. Jong Ajax powinien wyjść na prowadzenie w 30 minucie. Lewą stroną przedarł się Dennis Johnsen, po czym został sfaulowany w polu karnym. Niestety z jedenastu metrów pomylił się Zian Flemming. Do przerwy 0:0.

Mecz nie uległ znacznej zmianie po przerwie, nadal było to raczej mało interesujące widowisko. Po kilku minutach od wznowienia gry z dystansu groźnie strzelał Flemming, ale nie trafił w światło bramki. Kilka chwil później ze zdobytej bramki cieszyli się gracze Go Ahead Eagles. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową wykorzystał Rick Ketting. Jong Ajax nie potrafił zareagować na stratę gola. W końcówce zdecydowanie bliżej drugiego trafienia byli rywale. Ekipa z Deventer dopięła swego w 86 minucie. W polu karnym faulował Matusiwa i otrzymał czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał Pieter Langedijk. Porażka Jong Ajaksu stała się faktem.

Jong Ajax – Go Ahead Eagles 0:2 (0:0)

63. Ketting, 86. Langedijk (karny)

Jong Ajax: Van Bladeren, Lartey Sanniez (76. Dekker), Doekhi, Bergsma, Viergever (61. Bakker); Matusiwa, Bijleveld, Flemming; Lang (61. De Wit), Sierhuis, Johnsen.