Dani de Wit dziś podpisał nowy kontrakt z Ajaksem. Pomocnik fantastycznie zakończył ten dzień, prowadząc Jong Ajax do kolejnego zwycięstwa. Podopieczni Reizigera wygrali na wyjeździe z RKC Waalwijk 4:2.

Spotkanie na Mandemakers Stadion znakomicie rozpoczęli przyjezdni. Po zaledwie dziesięciu minutach gry Amsterdamczycy prowadzili już 2:0. Najpierw z bliskiej odległości trafił De Wit, kilka chwil później bramkarza pokonał Kaj Sierhuis. Napastnik wykorzystał świetne podanie Bakkera.

Szybkie dwa ciosy i koniec emocji? Nie tym razem. Gospodarze szybko zdążyli odpowiedzieć trafieniem kontaktowym. Błąd defensywy Ajaksu wykorzystał Dylan Seys. Rezultat 1:2 utrzymał się do przerwy. W drugiej części spotkania do głosu nie potrafili dojść gracze RKC. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się przyjezdni i to oni przypieczętowali swoją przewagę. Dwukrotnie (w minucie 64. oraz 71.) na listę strzelców wpisał się Dani de Wit. Pomocnik skompletował więc hattricka. RKC zdołało odpowiedzieć tylko jednym golem, który ustalił wynik końcowy spotkania. Jong Ajax wraca z trzema puntami i awansuje w tabeli na drugie miejsce.

RKC Waalwijk – Jong Ajax 2:4 (1:2)

20. Seys, 72. Seys – 8. De Wit, 10. Sierhuis, 64. De Wit, 71. De Wit

Jong Ajax: Alblas, Orejuela, Doekhi, Bergsma, Bakker; Matusiwa, D. de Wit, Bijleveld (60. Flemming); Nunnely, Sierhuis, Lang.