Noussair Mazraoui

  • Imię i nazwisko: Noussair Mazraoui
  • Narodowość: Maroko
  • Data urodzenia: 14-11-1997
  • Numer: 12
  • Pozycja: Obrońca
  • Wzrost: 183 cm
  • Waga: 68

Noussair Mazraoui – urodzony 14 listopada 1997 roku w Leiderdorp. Marokański piłkarz grający na pozycji prawego obrońcy. Wychowanek Ajaksu i reprezentant Maroka.

Mazraoui jest wychowankiem Ajaksu, a w klubowej akademii występuje od 2006 roku. W kolejnych latach przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, a w 2016 roku zadebiutował w zespole Jong. Wówczas trenerem zespołu był Marcel Keizer i to właśnie Holender później zdecydował przesunąć Mazraouiego do pierwszej drużyny. Keizer stracił posadę, jednak Mazraoui pozostał w szerokiej selekcji i zaliczył oficjalny debiut w lutym 2018 roku.

W ekipach młodzieżowych reprezentant Maroka postrzegany był jako wszechstronny zawodnik, a na najwyższym poziomie występował najczęściej w roli prawego obrońcy lub okazyjnie jako środkowy pomocnik. Mazraoui stał się podstawowym graczem w sezonie 2018/19 i to był prawdziwy przełom w jego karierze. W fazie grupowej Ligi Mistrzów zdobył bardzo ważne bramki w spotkaniach z Bayernem i Benfiką. Przez kibiców zgodnie został okrzyknięty odkryciem sezonu, a wraz z drużyną Ajaksu świętował zdobycie mistrzostwa i pucharu kraju.

W kolejnych miesiącach pozostawał podstawowym graczem, jednak z powodu licznych urazów opuścił wiele spotkań i między innymi dlatego często przegrywał rywalizację z nową rewelacją – Sergino Destem. Sezon 2020/21 rozpoczął bez problemów zdrowotnych z nadzieją na powrót do najwyższej formy. Niestety kolejna kampania również nie była dla Marokańczyka bardzo udana. Mazraouiego trapiły przeróżne kontuzje od mięśniowych, aż po problemy ze wzrokiem, których doznał po starciu w jednym ze spotkań ligowych. Kiedy Mazraoui był na boisko widać było jego umiejętności i coraz większe doświadczenie. Dla Ajaksu ważniejszą postacią był jednak w tym sezonie Deyvne Rensch, a Noussair zagrał tylko 19 ligowych meczów z 1 asystą.

Share: