#
27
Nazwa
Mohamed Ihattaren
Narodowość
nedHolandia
Pozycja
Napastnik
Obecna drużyna
AFC Ajax
Urodziny
12 lutego, 2002
Wiek
21

Mohamed Amine Ihattaren urodzony 12 lutego 2002 roku w Utrechcie. Holenderski piłkarz marokańskiego pochodzenia, od 2022 roku zawodnik Ajaksu Amsterdam.

Ihattaren swoją przygodę z piłką rozpoczynał w SV Houten w prowincji Utrecht, ale w 2010 roku trafił do akademii młodzieżowej PSV. Po przejściu całego etapu szkolenia, 11 stycznia 2019 roku zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu towarzyskim z Club Brugge.

Mohamed po raz pierwszy znalazł się w selekcji meczowej PSV 20 stycznia 2019 roku, podczas meczu Eredivisie z FC Emmen. 26 stycznia piłkarz w wieku szesnastu lat zadebiutował w pierwszej drużynie, wchodząc na boisko z ławki rezerwowych w wygranym meczu z FC Groningen. Ihattaren stał się pierwszym graczem PSV, który zadebiutował w pierwszym składzie, nie grając wcześniej dla Jong PSV. Ponadto został czwartym najmłodszym debiutantem w historii.

Pomocnik przez długi czas robił furrorę i bił kolejne rekordy, na stałe zadomawiając się w jedenastce PSV pod wodzą Rogera Schmidta. Zawodnik popadł jednak w konflikt z niemieckim menadżerem i 24 kwietnia 2021 roku rozegrał swoje ostatnie minuty dla PSV.

Latem 2021 roku piłkarz podpisał czteroletni kontrakt z Juventusem i od razu trafił na wypożyczenie do Sampdorii. PSV otrzymało za ten transfer kwotę 2 milionów euro. W połowie października Ihattaren wyjechał do Holandii z powodu choroby matki i nigdy nie wrócił do klubu. Piłkarz na długi czas “zaginął” i nie było z nim żadnego kontaktu. Szybko stało się jasne, że dalsza kariera w Sampdorii nie będzie miała sensu, a pod znakiem zapytania stanęła cała piłkarska kariera Ihattarena.

Po serii ogromnych problemów, 30 stycznia 2022 roku ogłoszono, iż na zasadzie wypożyczenia Mohamed trafi do Amsterdamu. Piłkarz dołączył do selekcji Jong Ajax, ale długo dochodził do kondycji fizycznej umożliwiającej mu grę na najwyższym poziomie.

17 kwietnia zawodnik zadebiutował niespodziewanie w przegranym meczu finału KNVB Beker z PSV.

Ihattaren rozpoczął z pierwszą drużyną przygotowania do nowego sezonu i zrobił bardzo pozytywne wrażenie, ale w pewnym momencie zniknął z treningów i meczowej selekcji. Jak się okazało, młody piłkarz był zastraszany.