Lisandro Martinez

  • Imię i nazwisko: Lisandro Martinez
  • Narodowość: Argentyna
  • Data urodzenia: 1/18/1998
  • Numer: 21
  • Pozycja: Obrońca
  • Wzrost: 175 cm
  • Waga: 67

Lisandro Martinez – urodzony 18 stycznia 1998 roku w Gualeguay. Były gracz Defensa y Justica, a od 2019 roku zawodnik Ajaksu Amsterdam.

Martinez swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Club Urquiza, a następnie Club Libertad. Ostatecznie trafił jednak do Newell’s Old Boys, w którym zaliczył też swój profesjonalny debiut na koniec sezonu 2016-2017.

W sierpniu 2017 roku dołączył do drużyny Defensa y Justica na zasadzie wypożyczenia. Swój pierwszy mecz zagrał dla klubu w przegranym starciu z San Lorenzo 13 października. W lecie 2018 roku klub zdecydował się ściągnąć Martineza na zasadzie transferu definitywnego. Młody zawodnik nie zdołał jednak długo zabawić w klubie.

17 maja 2019 roku Defensa ogłosiła oficjalne porozumienie z Ajaksem. 3 dni później Ajax potwierdził, że zawodnik przeszedł wszystkie testy medyczne i od 1 lipca będzie piłkarzem klubu z Amsterdamu. Martinez podpisał czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Swój oficjalny debiut dla Ajaksu piłkarz zaliczył w meczu JCS z PSV Eindhoven. Już w swoim drugim meczu w Eredivisie, Martinez został wybrany graczem meczu z FC Emmen. Lisandro szybko uznany został za bardzo trafiony transfer, w przeciwieństwie do innych, których Ajax dokonał w ostatnim czasie.

Pierwszy gol dla Ajaksu przypadł na 28 września, kiedy Ajax wygrał 2:0 z Groningen, a Lisandro pięknym trafieniem otworzył wynik meczu, który zanosił się na remis. Martinez grał mecz za meczem, co chyba nieco wpłynęło na jego formę. W drugiej części sezonu Argentyńczyk grał gorzej, podobnie jak cały Ajax. Joden ostatecznie doczołgali się jednak do końca ligi na pierwszym miejscu. Sezon przerwany został z powodu pandemii koronawirusa, ale pierwsze miejsce zapewniło Ajaksowi grę w Lidze Mistrzów w sezonie 20/21.

Kolejny sezon Martinez rozpoczął na ławce rezerwowych, z której długo się nie podnosił. Decyzja ta wywołała duże oburzenie wśród fanów Ajaksu, którzy mieli za złe Ten Hagowi, iż ten blokuje potencjał Argentyńczyka. Martinez w swoim debiutanckim sezonie był jednym z liderów Joden w środku pola, ale Ten Hag nagle oznajmił, iż piłkarz nie nadaje się do gry w linii pomocy. Linia obrony była zaś zajęta przez Daleya Blinda, co oznaczało dla Martineza ławkę. Szczęściem dla Lisandro okazała się przeciętna forma fizyczna Blinda. Holender doznał kontuzji, co sprawiło, że Martinez w końcu wskoczył do składu i nie oddał go już do końca sezonu. Argentyńczyk był niekwestionowanym liderem linii obrony Joden, która przez bardzo długi czas była niemal nie do pokonania. Sezon zakończył z 42 meczami, 3 golami i 1 asystą.

Share: