#
35
Nazwa
Francisco Conceição
Narodowość
porPortugalia
Pozycja
Napastnik
Obecna drużyna
AFC Ajax
Urodziny
14 grudnia, 2002
Wiek
20

Francisco Fernandes da Conceição urodzony 14 grudnia 2002 roku w portugalskiej Coimbrze. Od 2022 roku piłkarz Ajaksu Amsterdam.

Swoje pierwsze kroki w młodzieżowej piłce Francisco stawiał w akademiach Sportingu, gdzie spedził sześć lat. Po tym okresie przeniósł się na rok do klubu Porto Padronese, a stamtąd otwarte zostały już dla niego drzwi do młodzieżowej drużyny FC Porto, gdzie trafił w 2018 roku.

W sierpniu 2020 roku piłkarz podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. 13 lutego 2021 roku skrzydłowy zadebiutował w pierwszej drużynie Smoków w meczu z Boavistą, a cztery dni później został drugim najmłodszym piłkarzem Porto, który zaliczył występ w meczu Ligi Mistrzów. Młody zawodnik otrzymał swoje minuty w wygranym meczu z Juventusem w 1/8 finału.

W latach 2021-22 piłkarz rozegrał łęcznie w 33 meczach Porto, ale tylko cztery razy w pierwszym składzie. Portugalczyk zdołał zdobyć trzy gole, zaczynając od rzutu karnego wykorzystanego w meczu czwartej rundy Pucharu Portugalii.

21 lipca ogłoszono oficjalnie przejście do Ajaksu Amsterdam, gdzie Francisco podpisał kontrak obowiązujący przez pięć lat.