• Pozostałe
  • 0
  • 270 wyświetleń

Ajax po niezłym meczu pokonał PEC Zwolle i podwyższył przewagę w tabeli.

Pierwszy strzał Joden oddali w kierunku bramki w 4 minucie. Po dośrodkowaniu Neresa głową uderzał Klaassen, ale nie znalazł światła bramki. Pierwsze kilka minut wyglądało jednak jak typowy mecz Ajaksu na wyjeździe w Eredivisie. Gospodarze pełni werwy próbowali raz po raz atakować, ale nie zbliżali się za bardzo do bramki Stekelenburga. Ajax rozpoczął rozważnie i nie szturmował od razu bramki gospodarzy. Pierwszy kwadrans nie należał jednak do zbyt porywających. Ajax zaczynał mieć przewagę, ale nie miał wielkiego pomysłu na to, aby zaskoczyć obronę PEC Zwolle. Kompletnie niewidoczny był Haller, który znowu miał problemy z najprostszymi za graniami. Po 17 minutach mogło być już jednak niebezpiecznie. Bardzo ofensywnie do akcji poszedł Tagliafico, który strącił futbolówkę wzdłuż bramki, ale tam żaden z graczy nie zdołał skierować piłki do siatki.

W 23 minucie skrzydłowy gości po długiej piłce urwał się Renschowi i wpadł w pole karne, gdzie jednak strzał z ostrego kąta zdołał odbić Stekelenburg. W 26 minucie Ajax znów szukał swojej szansy na gola. Przed polem karnym piłkę dostał Gravenberch i od razu oddał strzał. Piłka trafiła bodajże w Hallera, ale po chwili trafiła jeszcze pod nogi Alvareza. Również próba Meksykanina została zablokowana, tym razem przez defensorów PEC. Trzy minuty później było już jednak 0:1! Gravenberch zagrał na prawą stroną pola karnego, gdzie piłkę na długi słupek idealnie zakręcił Neres. W 37 minucie Joden mieli okazje na gola na 0:2. Piłkę na 2-3 metry przed bramkę dostał Haller, ale 26-latek zdecydował się na dogranie do Neresa, czym zaskoczył Brazylijczyka i z akcji nic nie wyszło. Dwie minuty później piłka w bramce PEC już wylądowała. Saymak stracił futbolówkę tuż przed polem karnym, co Joden zabójczo wykorzystali. Tadić zagrał wzdłuż bramki, gdzie nietypowo znalazł się Tagliafico i z bliskiej odległości pokonał golkipera gospodarzy.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldowali się Sean Klaiber i Oussama Idrisi, a swój udział w meczu zakończyli Deyvne Rensch i David Neres. Już w drugiej minucie gry Klaiber popisał się doskonałym podaniem w pole karne do Idrisiego, ale Marokańczyk nie zdołał oddać strzału dobrze pilnowany przez dwóch obrońców PEC. W 55 minucie Haller powinien trafić na 0:3, ale podsumował swoją formę. 26-latek dostał idealną piłkę na głowę od Idrissiego, ale z 12-13 metra nie zdołał głową pokonać bramkarza Zwolle. Po godzinie gry napastnik przy odrobinie większej skuteczności mógł stanąć oko w oko z bramkarzem, ale nie dogonił piłki zagranej mu przez Klaassena. W 64 minucie Ajax zagrał koronkową akcję, Gravenberch zagrał do Idrissiego, a ten od razu zgrał w kierunku Klaassena. Davy zdołał oddać strzał na bramkę, ale sytuacyjną piłkę odbił po raz kolejny Mous.

W 68 minucie miejsce Tagliafico zajął Ekkelenkamp. Na dwadzieścia minut przed końcem przed swoją kolejną szansą stanął Haller. Napastnik dostał świetną piłkę od Tadicia, ale nie potrafił zdecydować się, jak oddać strzał i ostatecznie nie zdołał po raz kolejny zdobyć gola. Na kwadrans przed końcem na boisku zameldował się też Kudus, który zmienił Klaassena. Po pięciu minutach Ten Hag zdecydował się na ostatnią zmianę, a miejsce Tadicia zajął Antony. Ajax prowadził grę do końca, ale nie zamierzał się forsować i szukać kolejnych trafień na zawsze trudnym boisku. W doliczonym czasie gry po akcji Idrissiego efektownie piętką uderzał Haller, ale bez niespodzianki piłka znowu do bramki nie wpadła.

28. Neres, 38. Tagliafico

PEC ZWOLLE: Mous; Van Polen, Lam, Kersten, Paal; Reijnders, Saymak, Huiberts (74. Clement); Misidjan (64. Pherai), Buitink (64. Tedić), Manuel (74. Van Duinen).

AJAX: Stekelenburg; Rensch (46. Klaiber), Schuurs, Martínez, Tagliafico (68. Ekkelenkamp); Álvarez, Gravenberch, Klaassen (74. Kudus); Neres (46. Idrissi), Haller, Tadić (80. Antony).