Pasveer: Wysiłek całego zespołu

Jednym z bohaterów wtorkowego wieczoru był niespodziewanie Remko Pasveer.

Doświadczony golkiper nie krył swojego zadowolenia po meczu z Borussią Dortmund. Nie tylko udało się zachować czyste konto, ale Pasveer zaliczył kilka świetnych interwencji na wysokim poziomie.

„Świetny mecz. Ktoś może być zaskoczony, ale my doskonale wiemy, na co nas stać. Z łatwością potrafimy zdobywać bramkę, chłopaki grają fantastyczny pozycyjny futbol. To zdecydowanie był piękny wieczór dla kibiców Ajaksu, ale myślę, że też przyjemny dla neutralnych widzów” – powiedział Holender.

„Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Takie sytuacje są ważne, powstrzymujesz rywala i nie dajesz mu nadziei na to, że można odwrócić wynik. Czuję się fantastycznie. Ten mecz wiele dla mnie znaczy. Po to trenujesz każdego dnia. Po transferze naturalne jest, że potrzeba czasu, by się dostosować. Tutaj jest inny styl gry, zdecydowanie inne oczekiwania i presja. Krytyka? Nie obchodzi mnie to. Jestem skupiony wyłącznie na tym, by rozgrywać dobre spotkania. Każdy ma prawo do opinii. Mamy wspólny cel jako drużyna, jesteśmy na dobrej drodze i to się liczy najbardziej.”

Przed meczem z BVB największe obawy dotyczyły Erlinga Haalanda, którego jednak udało się zatrzymać.

„To było wyjątkowo trudne dla naszej defensywy. Wiemy, że on potrafi się rozpędzić i zrobić różnicę na większym dystansie. Musieliśmy przejmować drugie piłki i odcinać go od podań, nie dawać mu miejsca. Dobrze spisaliśmy się też w blokowaniu strzałów, to był wysiłek całego zespołu” – skomentował Pasveer.

Share:

Dodaj komentarz