Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do zamknięcia letniego okna transferowego. Marc Overmars nadal ma nadzieję, że uda się utrzymać aktualną selekcję Ajaksu w nienaruszonym stanie.

„Ziyech gra fantastycznie. Zainteresowanie co do transferu nie jest duże. Oczywiście chcemy, by został u nas. Obecnie nie otrzymaliśmy żadnych ofert na niebotyczne kwoty” – powiedział dyrektor sportowy Ajaksu w rozmowie z FOX Sports.

Wiele wskazuje na to, że kibice Ajaksu nie muszą się martwić o ewentualne odejście Matthijsa de Ligta.

„Tutaj historia jest dobrze znana. Powtarzaliśmy już, że chcemy zatrzymać u siebie największe talenty, a Matthijs należy do tego grona. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oni znajdują się na radarach wielkich klubów w Europie. Ten kluby zgłaszają u nas swoje zainteresowanie. Nie o to jednak chodzi, mamy bardzo dobry zespół i chcemy rosnąć siłę z tygodnia na tydzień. Naprawdę chcemy zatrzymać u siebie taką drużynę. Pieniądze nie mają znaczenia” – kontynuuje Overmars.

Holender uważa, że aktualny Ajax można porównać do tego prowadzonego przez Petera Bosza.

„Również sami zawodnicy już zauważają, że tworzą silny zespół i mogą osiągnąć coś wielkiego. To są bardzo podobne odczucia do tych za czasów Petera Bosza gdy doszliśmy do finału Ligi Europy. Chcemy iść w tym kierunku.”

Media twierdzą, że Ajax w najbliższych dniach może opuścić Luis Manuel Orejuela.

„Nie rozmawiałem z nikim z NAC. Te pogłoski są więc trochę przedwczesne. Wokół Orejueli jest dość spokojnie, jednak prawdą jest, że on może szukać sobie nowego klubu” – stwierdził Overmars.

Share:

Dodaj komentarz