Kaj Sierhuis przedłużył dziś kontrakt z Ajaksem o kolejne dwa lata. Nowa umowa napastnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku.

Sierhuis (urodzony 27 kwietnia 1998 roku w Atenach) trenuje w akademii Ajaksu od 2009 roku. 25 lipca bieżącego roku zaliczył oficjalny debiut w pierwszym zespole w meczu eliminacji Ligi Mistrzów ze Sturmem Graz. Od tamtego czasu zgromadził trzy występy w ekipie Erika ten Haga.

„Jestem dumny z podpisania swojego drugiego kontraktu z Ajaksem. Jest to swego rodzaju wotum zaufania i możliwość kontynuacji rozwoju i wypełnienia założonych celów. Teraz jestem pomiędzy Jong Ajax a pierwszą drużyną. Chcę coraz częściej grać w pierwszej ekipie i później docelowo stać się podstawowym zawodnikiem. Główne cele pozostają niezmienne. Zdobywać wiele bramek i wywalczenie mistrzostwa Holandii. Dla mnie jako napastnika istnym marzeniem jest strzelić gola na Johan Cruijff ArenA i celebrować ją z trybuną z kibicami F-Side” – powiedział Sierhuis.

Sierhuis nie zdobył jeszcze bramki w pierwszym zespole, ale już imponuje skutecznością w barwach Jong. Tam w 31 występach zdobył 20 bramek, znacznie przyczyniając się w poprzednim sezonie do mistrzostwa Jupiler League.

Share:

Dodaj komentarz