OFICJALNIE: Schreuder w Ajaksie!

  • 12 maja 2022
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 414 wyświetleń

Ajax oficjalnie poinformował już o porozumieniu z Alfredem Schreuderem. Były asystent Erika ten Haga podpisze kontrakt, który wejdzie w życie po zakończeniu tego sezonu i trwać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Ajax porozumiał się nie tylko ze Schreuderem, ale również Club Brugge, na konto którego wpłynie prawdopodobnie kwota około 1,5 miliona euro.

Schreuder urodził się 2 listopada 1972 roku w Barneveld. W swojej karierze trenerskiej był między innymi asystentem w Vitesse Arnhem, pierwszym trenerem Hoffenfeim, asystentem w Barcelonie oraz oczywiście w Ajaksie, kiedy to Joden grali niesamowity sezon 18/19 w europejskich pucharach.

Alfred jest znany nam jako trener silny taktycznie z dobrym i wszechstronnym materiałem treningowym. W ostatnich latach zdobywał doświadczenie jako menadżer i asystent trenera w najlepszych klubach w różnych krajach i rozgrywkach. W jego przekonaniu może dalej podążać ścieżką, którą obraliśmy z Ajaksem kilka lat temu, zarówno w Eredivisie, jak i w Lidze Mistrzów” – powiedział Edwin van der Sar.

Alfred Schreuder: „Zostanie menadżerem Ajaksu to dla mnie zaszczyt i wielka szansa, którą za wszelką cenę chciałem chwycić. Lubię tu wracać, ponieważ w ciągu półtora roku, kiedy pracowałem w Ajaksie, przeżyłem świetny czas.”

„Chciałbym wygrywać trofea w Amsterdamie z drużyną, która gra atrakcyjną piłkę. Chciałbym mieć równowagę między doświadczonymi najlepszymi graczami i wieloma wspaniałymi talentami. Najpierw chcę pomyślnie zakończyć sezon z Club Brugge. To dla mnie ważne i zrobię wszystko, co w mojej mocy aby to zrobić.”

Share:

Dodaj komentarz