OFICJALNIE: Mazraoui w Bayernie

Noussair Mazraoui zgodnie z zapowiedziami opuszcza Ajax Amsterdam. Defensor nie przedłużył swojego wygasającego kontraktu i od lata będzie piłkarzem Bayernu Monachium, gdzie podpisał już umowę do połowy 2026 roku.

Kluby oficjalnie poinformowały już o przejściu piłkarza do Niemiec. Mazroui opuszcza Amsterdam po 16 latach gry w drużynach młodzieżowych i pierwszej drużynie pod wodzą Erika ten Haga. Do tej pory Nous zgromadził 93 spotkania ligowe, 56 spotkań na drugim poziomie rozgrywkowym oraz 27 spotkań w Lidze Mistrzów. Marokańczyk strzelił dla Ajaksu 22 gole i zaliczył 23 asysty.

Historia Mazraouiego jest wzorem dla wielu młodych piłkarzy w szkółkach Ajaksu. Piłkarz przez długi czas kompletnie nie był brany pod uwagę w kontekście gry w pierwszej drużynie i przez moment był bliski odejścia z klubu w związku z wygasającym kontraktem. Ostatecznie ciężką pracą Noussair zasłużył na kontrakt i stworzył w Amsterdamie piękną historię, z którą długo będzie pamiętany.

Kolejne sezony Mazraoui spędzi w drużynie mistrza Niemiec, do którego trafia z wolnego transferu. Umowa Marokańczyka ma obowiązywać do połowy 2026 roku.

Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Share:

Dodaj komentarz